V Ružinove vyhorel parkovací dom, zasahovali tu hasiči zo všetkých bratislavských staníc a okolia

Kolaz poziar ohen garaze ruzinov.jpg
Foto: Hasičský a záchranný zbor, www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Starosta Ružinova Martin Chren vyzval občanov, aby zatvorili okná a nevetrali, keďže v garážach sa nachádzajú rôzne pneumatiky, oleje a iný materiál. Drieňová je aktuálne úplne neprejazdná.

Hasiči viac než 16 hodín zasahovali pri požiari parkovacieho domu na Drieňovej ulici v mestskej časti Bratislava – Ružinov. K požiaru 6-poschodového parkovacieho domu došlo v sobotu 5. marca krátko pred 19.30 hod.

Hasenie objektu pokračovalo v noci už iba zvonku, keďže plamene zachvátil celý objekt a prepadla sa časť strechy a stredové priečelie. Vo vnútri sa nikto nenachádzal, všetci zasahujúci hasiči ho opustili včas a bez zranení.

Na jazere Štrkovec mali hasiči vytvorené čerpacie stanovisko, odkiaľ vodu dopravovali k miestu požiaru kyvadlovo cisternami. Na miesto prišla expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru.

Na mieste boli aj policajti. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vzhľadom na rozsah požiaru, ako aj zadymeniu okolia vyzývali občanov a vodičov motorových vozidiel, aby sa danému miestu vyhli. Podľa doterajších informácií k zraneniu osôb v súvislosti s požiarom nedošlo.

Zatvorené a zabednené okná

Ako na sociálnej sieti uviedol starosta Ružinova Martin Chren, mnohí občania sa pýtajú na zápach z horenia, ktorý od Štrkovca cítiť na všetky strany, až do Ružovej doliny.

Horí garážový dom na Drieňovej (Bratislavské garážové družstvo, vedľa Shell pumpy). Na mieste už sú hasiči z celej Bratislavy, pripravujú plošinu, požiar už musia začať hasiť zhora,“ napísal starosta.

Zároveň vyzval občanov, aby zatvorili okná a nevetrali, keďže v garážach sa nachádzajú rôzne pneumatiky, oleje a iný materiál. Drieňová je aktuálne úplne neprejazdná.

Garážový dom je silne zadymený, hasiči sa ho snažia uhasiť technikou zatápania zhora, striekaním vody z plošín. Aj keď plamene už nešľahajú, je stále možné, že oheň niekde dolu je,“ dodal Martin Chren.

Všetci hasiči aj polícia

Na mieste zasahovalo celkom 113 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 39 kusmi hasičskej techniky zo všetkých bratislavských staníc, z Pezinka, zo záchrannej brigády v Malackách a členovia desiatich dobrovoľných hasičských zborov z okolia.

Hasiči v sobotu v noci požiar nelokalizovali a predpokladali, že hasenie potrvá celú noc. Ako informovalo prezídium Hasičského a záchranného zboru, požiar vypukol pred pol ôsmou hodinou večer a zasiahol tri poschodia (4. – 6. poschodie).

Na mieste bol zriadený riadiaci štáb. Hasiči požiar hasia zvnútra, ako aj zvonka pomocou výškovej techniky. Z dôvodu silného zadymenia zasahujú hasiči v autonómnych dýchacích prístrojoch a nasadená je aj pretlaková ventilácia.

Vyšetrovanie okolností

Okolnosti, ako aj presné príčiny nočného požiaru parkovacieho domu v bratislavskom Ružinove vyšetrujú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II, ako aj policajti bratislavskej krajskej kriminálky.

Informoval o tom bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff s tým, že policajti sú stále prítomní na mieste požiaru.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk