V Ružinove vyrastie ďalšia nová škola, mestská časť získala 2,74 milióna eur z eurofondov

Nova zakladna skola ostredkova ruzinov vystavba.jpg

Výstavba by podľa starostu mohla začať už v máji a dokončená by mala byť počas budúceho školského roka.

Ružinov získal na výstavbu základnej školy (ZŠ) na Ostredkovej ulici 2,74 milióna eur z eurofondov. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta Ružinova Martin Chren.

Po Medzilaboreckej, na ktorú sme eurofondy získali už vlani a už sa aj stavia, druhá nová škola pribudne na Ostredkovej, a opäť drvivú väčšinu investície preplatia eurofondy,“ uviedol starosta.

Nový pavilón na ZŠ Ostredková by mohol byť podľa Chrena samostatnou plnohodnotnou školou. „Jeho špecialitou bude telocvičňa, do ktorej sa zmestí až 500 ľudí a bude môcť celej škole, ale aj celému Ružinovu, slúžiť na športové turnaje, majstrovstvá, a podobne,“ poznamenal starosta.

Výstavba by podľa neho mohla začať už v máji a dokončená by mala byť počas budúceho školského roka. Ako dodal, v Ružinove za posledný rok na základné školy získali už takmer šesť miliónov eur.

Po tom, čo Ružinov celé roky žiadne fondy nečerpal, je to obrovská zmena k lepšiemu,“ doplnil Chren s tým, že zásluhu na získaní eurofondov má aj Bratislavský samosprávny kraj.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk