Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bd.jpeg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: zámer investora

V Ružinove vzniknú bytové domy a polyfunkčné objekty dopravných služieb

Podľa zámeru, ktorý bol odoslaný na posúdenie vplyvov na životné prostredie, by v Ružinove mali vzniknúť bytové domy a polyfunkčné objekty dopravných služieb.

Ako sa uvádza v zámere, navrhovateľom je Pravé krídlo, s.r.o. so sídlom v Bratislave. „Navrhovaná činnosť s prislúchajúcim zázemím umiestnená v zastavanom území bude
obsahovať celkovú výmeru podlahovej plochy na úrovni 31 040,00 metrov štvorcových, z toho podlahová plocha podzemných podlaží predstavuje 8 216,0 metrov štvorcových,“ píše sa v dokumente predloženom MŽP SR.

Účelom navrhovanej stavby, ktorá je situovaná v mestskej časti Ružinov (katastrálne územie Nivy), je vybudovať nový polyfunkčný komplex určený širším vrstvám obyvateľstva s vlastným zázemím (bytové a apartmánové jednotky, plochy zariadení správy a riadenia dopravy, plochy vyhradené pre zariadenia sociálnych služieb, administratívu a občiansku vybavenosť s príslušným parkovaním a sadovými úpravami), kde sa kladie dôraz na dobrú dostupnosť do centra mesta za účelom využitia funkčného potenciálu dotknutého pozemku v zmysle územného plánu.

Predpokladaný začiatok výstavby je v roku 2019, investor však v zámere nekonkretizoval, v ktorom mesiaci chce s výstavbou začať. Predpokladaná dĺžka výstavby je stanovená na 36 mesiacov.

„Parkovanie v navrhovanom polyfunkčnom komplexe bude riešené v podzemnej jednopodlažnej parkovacej garáži (257 p.m.) a na povrchu terénu (185 p.m.) v areáli stavby. Vjazd na pozemok bude riešený z novovybudovanej prístupovej komunikácie polyfunkčného súboru „Dunajské predmestie“. Do priestorov podzemnej parkovacej garáže sa bude vchádzať tromi vstupmi (spoločný vstup pre objekty E1 a E2, severná časť pozemku; pre objekty E3 a E4, východná časť pozemku; pre objekty E5-E7, východná časť pozemku). V podzemnej časti stavby – suteréne dôjde k umiestneniu technického zázemia a technologického zabezpečenia stavby. Vo vnútrobloku stavby a okrajových častiach pozemku dôjde k výsadbe zelene,“ informuje zámer.

Celkové predpokladané náklady novostavby investor vyčíslil na približných 17 miliónov eur. Ako investor doplnil: „Hlavnými pracovnými silami budú kvalifikované pracovné sily a zamestnanci dodávateľských stavebných organizácií.“

V priestoroch navrhovanej činnosti, ktorou je plocha občianskej vybavenosti, zariadenie sociálnych služieb, zariadenia správy a riadenia dopravy, dôjde k vytvorenie približne 279 nových pracovných miest.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X