V Ružinove zmodernizujú hasičskú zbrojnicu, predpokladaná cena je viac než milión eur

Hasicska stanica zbrojnica ruzinov obnova.jpg

Do verejnej súťaže o modernizáciu historickej budovy sa prihlásilo 18 firiem.

Bratislavský Ružinov zrekonštruuje hasičskú zbrojnicu za približne milión eur. „Ružinovskí hasiči viac ako desať rokov čakali na rekonštrukciu svojej zbrojnice na Mierovej ulici v Prievoze. Sami si pripravili projekty, dokonca si niektoré veci aj svojpomocne urobili,“ uviedol na sociálnej sieti starosta mestskej časti Martin Chren.

Komisia zložená z poslancov za všetky kluby vybrala na základe verejného obstarávania najlepšiu a najlacnejšiu ponuku.

Prihlásilo sa 18 firiem a najlepšia ponuka je takmer o štvrť milióna eur lacnejšia, než sme čakali,“ doplnil Chren a dodal, že rekonštrukcia bude môcť čoskoro začať.

Historická budova

Rekonštrukčné práce budú pozostávať z komplexnej modernizácie a dostavby historickej budovy hasičskej zbrojnice.

Ide o rekonštrukciu strechy, výstavbu podkrovných priestorov, celkovú rekonštrukciu garážových a technických priestorov, ako aj sociálneho zázemia a kancelárskych priestorov pre príslušníkov hasičského zboru vrátane dvier, brán a okien,“ uvádza sa v oznámení Úradu pre verejné obstarávanie.

Predmetom zákazky je aj rekonštrukcia vonkajšej fasády dostavbou chýbajúcich pracovných priestorov, úprava okolia spevnením povrchových plôch a zmena výjazdových koridorov pre zásah hasičských vozidiel.

Pomoc hasičov

Pôvodne predpokladaná cena zákazky bola 1 247 279 eura vrátane DPH.

Ružinovskí hasič okrem požiarov pomáhajú pri záplavách, padnutých stromoch, nehodách, ale napríklad aj pri odstraňovaní sršních hniezd. Dokonca zasahujú aj na Dunaji, majú na to čln a výbavu, a plnia aj dôležité úlohy v oblasti prevencie požiarov a kontroly,“ uzavrel Chren.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom