V ružinovskej materskej škole na Borodáčovej pribudnú desiatky voľných miest pre deti

skolka-materska-skola-deti-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Po odovzdaní písomnej žiadosti škôlka prednostne príjme deti, ktoré si majú plniť povinnú školskú dochádzku.

V škôlke na Borodáčovej v bratislavskej mestskej časti Ružinov pribudne od septembra 44 nových miest pre deti. Podávanie písomných žiadostí na predprimárne vzdelávanie pre školský rok 2019/2020 sa uskutoční od 22. do 26. júla od 9.00 do 13.00 hod. v kancelárii tajomníčky Základnej školy Borodáčova 2. Rodič má povinnosť predložiť písomnú žiadosť, občiansky preukaz zákonného zástupcu a rodný list dieťaťa.

Po odovzdaní písomnej žiadosti škôlka prednostne príjme deti, ktoré si majú plniť povinnú školskú dochádzku, teda sú vo veku 5 až 6 rokov a následne deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Riaditeľ materskej škôlky bude informovať zákonného zástupcu dieťaťa o prijatí alebo neprijatí najneskôr do 5. augusta.

Pre kapacitné problémy s umiestňovaním detí do predškolských zariadení v mestskej časti Ružinov koncom apríla schválili nové pravidlá v podobe bodovacieho systému, na základe ktorého budú prijímať deti do materských škôl. „Jedným z kritérií je aj trvalý pobyt rodičov, ale zohľadňuje sa viacero faktorov, teda nielen spomínaný trvalý pobyt,“ uviedla riaditeľka komunikačného oddelenia v Ružinove Tatiana Tóthová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk