V Satelite sa koná výstava keramiky mladých dizajnérov

keram

Keramika tak, ako ju vidia študenti dizajnu z Bratislavy a českej Plzne sa od piatka 27. februára do 22. marca predstaví v bratislavskom Satelite.

Galéria dizajnu Slovenského centra dizajnu (SCD) – Satelit ponúkne na výstave “In Progress“ práce študentov Ateliéru keramiky Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave a odboru Keramika Fakulty umění a designu Západočeské univerzity v Plzni.

Návštevníci Satelitu, ktorý sídli v Hurbanových kasárňach na Kollárovom námestí 10 v Bratislave, budú môcť porovnať prístupy k materiálom a technológiám v rôznych školách. Diela študentov reflektujú široké spektrum možností keramickej tvorby od úžitkových, dizajnérskych predmetov, naprieč klasickými, novými, autorskými i alternatívnymi technológiami až po voľné objekty a inštalácie.

Na výstave sa stretnú práce vytvorené z porcelánu, kameniny, hrubozrnných šamotových hlín a ich kombinácie s ďalšími materiálmi a inými výtvarnými druhmi, avizovala galéria Satelit. Výber predstaví to najlepšie a najnovšie, čo vzniklo v poslednom čase v ateliéroch v Plzni pod vedením Gabriela Vacha a v Bratislave po vedením Daniela Piršča.

Satelit, galéria dizajnu SCD je otvorená denne, okrem pondelka od 13:00 do 18:00. Najnovšiu výstavu In Progress tu slávnostne otvoria vo štvrtok o 18:00 a pre verejnosť bude prístupná od piatka. Výstavu kurátorsky pripravili Markéta Nováková a Gabriel Vach.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk