V seniorskom veku je dôležité dbať na správne stravovanie, viac vám o tom prezradia na zaujímavej prednáške v Karlovej Vsi

stravovanie-seniorov-karlova-ves-prednaska-zdravie-gettyimages.jpg
Zdroj: GettyImages

Pre seniorov v Karlovej Vsi si pripravili prednášku o aktuálnych výzvach a príležitostiach v stravovaní ľudí v seniorskom veku. 

Prednáška o stravovaní ľudí v seniorskom veku sa uskutoční v utorok 27. februára od 14.30 do 15.30 hod. v rokovacej sále miestneho úradu na Námestí sv. Františka 8. Prednáška je rozdelená do dvoch okruhov. Prvým okruhom je Výživa v živote seniora. V rámci tohto okruhu sa budete tematicky zameriavať na význam, špecifiká, faktory vplyvu, dôsledky fyziologických zmien sprevádzajúcich starnutie a miesto výživy v ich rámci. A druhým je téma s názvom Chorobnosť a úmrtia seniorov, ktorá rozoberá poznatky o úlohe stravy pri prevencii a liečbe.

Prítomných seniorov oboznámi o tejto problematike Valéria Michalová, Karlovešťanka, ktorá dlhé roky pôsobí v oblasti výskumu životnej úrovne, spôsobu života a služieb. Výživa má zásadný význam pre udržanie dobrého telesného a duševného zdravia a formovanie kvalitného života.

Prijímaná strava ovplyvňuje duševnú výkonnosť, psychickú pohodu, optimistický prístup k životu, vedie k dlhovekosti, telesnej výkonnosti, ale tiež k vzniku obezity, metabolických ochorení, k rozvoju srdcovo-cievneho a imunitného systému, či nádorových ochorení, ktorých početnosť sa zvyšuje. Výživa seniorov by však mala brať do úvahy také špecifiká, ako je klesanie fyzickej výkonnosti a tým aj výdaja energie, spomaľovanie metabolizmu, trávenia a celkovej látkovej výmeny.

Prednáška je určená pre širokú verejnosť. Počet miest v sále je limitovaný, preto je potrebné prihlásiť sa na čísle 0940 634 198. Vstupné na prednášku pre prihlásených záujemcov je 0,50 eur a vstupné priamo na mieste je 1 euro.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk