V školách to vrie! Nie kvôli teplu, ale prebiehajúcim rekonštrukciám

ZŠ Dudova, Petržalka
ilustračné: maps.google.sk

Väčšie rekonštrukcie na budovách škôl už tradične plánuje Petržalka na obdobie letných prázdnin. Mestská časť, ktorá je zriaďovateľom až 30 škôl – 11 základných a 19 materských –, počas tohto obdobia preinvestuje takmer 380-tisíc eur na zlepšenie podmienok a ozdravenie prostredia.

Po minuloročnej oprave vonkajšej terasy a schodiska v materskej škole na Bulíkovej ulici prišla tento rok na rad aj kompletná výmena osvetlenia. Výmena svietidiel za zdravšie a úspornejšie čaká aj budovy materských škôl na Iljušinovej a Bradáčovej.

Škôlkari z Iljušinovej sa v tomto školskom roku tešili z vymaľovaných tried a nových toaliet v zrekonštruovaných kúpeľniach a po týchto prázdninách sa budú hrať už aj pod zdravším osvetlením.

Ich kamaráti z elokovaných tried na ZŠ Tupolevova budú mať po prázdninách zas vymenené okná na druhom podlaží.

V štyroch materských a dvoch základných školách zrekonštruujú robotníci hygienické zariadenia. To znamená, že vymenia kompletne rozvody vody a kanalizácie, obklady, dlažbu a samozrejme sanitu.

Toto hygienické opatrenie za viac ako 150-tisíc sa dotkne žiakov na základných školách Holíčska a Dudova a detí z materských škôl Bradáčova, Lietavská, Pifflova a Bzovícka.

Okrem rozsiahlych rekonštrukcií realizuje mestská časť aj „menšie opravy“, napríklad výmenu podlahových krytín v materskej škole Gessayova, obnovu malieb na Bulíkovej, či výmenu termoventilov na Rovniankovej.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk