Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZŠ Dudova, Petržalka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
22. júla 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

V školách to vrie! Nie kvôli teplu, ale prebiehajúcim rekonštrukciám

Väčšie rekonštrukcie na budovách škôl už tradične plánuje Petržalka na obdobie letných prázdnin. Mestská časť, ktorá je zriaďovateľom až 30 škôl – 11 základných a 19 materských –, počas tohto obdobia preinvestuje takmer 380-tisíc eur na zlepšenie podmienok a ozdravenie prostredia.

Po minuloročnej oprave vonkajšej terasy a schodiska v materskej škole na Bulíkovej ulici prišla tento rok na rad aj kompletná výmena osvetlenia. Výmena svietidiel za zdravšie a úspornejšie čaká aj budovy materských škôl na Iljušinovej a Bradáčovej.

Škôlkari z Iljušinovej sa v tomto školskom roku tešili z vymaľovaných tried a nových toaliet v zrekonštruovaných kúpeľniach a po týchto prázdninách sa budú hrať už aj pod zdravším osvetlením.

Ich kamaráti z elokovaných tried na ZŠ Tupolevova budú mať po prázdninách zas vymenené okná na druhom podlaží.

V štyroch materských a dvoch základných školách zrekonštruujú robotníci hygienické zariadenia. To znamená, že vymenia kompletne rozvody vody a kanalizácie, obklady, dlažbu a samozrejme sanitu.

Toto hygienické opatrenie za viac ako 150-tisíc sa dotkne žiakov na základných školách Holíčska a Dudova a detí z materských škôl Bradáčova, Lietavská, Pifflova a Bzovícka.

Okrem rozsiahlych rekonštrukcií realizuje mestská časť aj „menšie opravy“, napríklad výmenu podlahových krytín v materskej škole Gessayova, obnovu malieb na Bulíkovej, či výmenu termoventilov na Rovniankovej.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X