V Slnečniciach pribudla nová materská škola pre 70 detí, mestská časť ju odkúpila a zrekonštruovala

Materska skola deti petrzalka.jpg

Budovu s pozemkami mestská časť odkúpila za milión eur, ďalších 440-tisíc eur stála rekonštrukcia.

V petržalskej štvrti Slnečnice pribudla nová materská škola pre 70 detí. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, ide v poradí o 27. verejnú škôlku v Petržalke a svoje brány otvorila v novembri. Škôlka vznikla po dohode s developerom Slnečníc Cresco Real Estate na Fialovej ulici.

Prevzatiu predchádzali dlhé rokovania s developerom, ktorých výsledkom bolo zníženie kúpnej ceny budovy a priľahlých pozemkov približne o polovicu, teda na milión eur s DPH,“ konštatuje samospráva.

Priestory prešli rozsiahlou rekonštrukciou, v rámci ktorej pribudli nové rozvody vody, kúrenia a odpadov, priečky či výdajná školská jedáleň, ale aj nové detské ihrisko v celkovej hodnote takmer 440-tisíc eur z rozpočtu Petržalky.

Ku vzniku Materskej školy Fialová 12 prišlo podľa samosprávy prirodzeným vývinom. „V tejto oblasti prebehla veľká developerská činnosť a prisťahovalo sa veľa mladých ľudí s malými deťmi, preto bolo absolútne nevyhnutné, aby sme do takého projektu išli,“ poznamenala Katarína Brťková z petržalského oddelenia predprimárneho a primárneho vzdelávania.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk