V Slovane nastali zmeny, Chovanec je s prípravou spokojný

FUTBAL: ŠK Slovan Bratislava - Inter Bratislava
Sprava: František Kubík zo Slovana a Roman Kratochvíl a Erik Szabo z Interu počas prípravného zápasu účastníka Fortuna ligy 2014/2015 ŠK Slovan Bratislava - Inter Bratislava. Bratislava, 17. február 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

Nie príliš vydarená jesenná časť sezóny 2014/2015 odštartovala vo futbalovom klube ŠK Slovan Bratislava sériu zmien na úrovni hráčskeho kádra, realizačného tímu či manažmentu.

V utorok to na tlačovej besede na bratislavských Pasienkoch povedal generálny riaditeľ Slovana Dušan Tittel. „Udialo sa veľa, bol to však len prvý krok. Slovan so svojou bohatou históriou by mal byť vlajkovou loďou slovenského futbalu, k čomu má pomôcť nová organizačná štruktúra, v ktorej má každý jasné kompetencie,“ uviedol na začiatok Dušan Tittel.

Dva mesiace sú krátky čas na všetky tieto zmeny, no „belasí“ majú len tie najvyššie ambície. „Samozrejme, že najradšej by sme získali majstrovský primát aj Slovenský pohár. Pokiaľ sa nám to nepodarí, nič sa nedeje, pretože naše ambície nie sú krátkodobé. Chceme vybudovať silný klub, postaviť štadión a poskladať mužstvo konkurencieschopné aj v Európe. Od prvého zápasu sa budeme snažiť znižovať náskok Žiliny na čele Fortuna ligy,“ pokračoval Dušan Tittel. V Slovane po jeseni panovala nespokojnosť nielen s výsledkami, ale aj bezpečnostnou organizáciou. Novým bezpečnostným manažérom sa stal Martin Kuráň.

Hlavný tréner Jozef Chovanec vyjadril spokojnosť so zimnou prípravou Bratislavčanov. „Mali sme k dispozícii najlepšie možné podmienky na prípravu, ktorá splnila účel z objemovej stránky. Vyhýbali sa nám zranenia a všetko fungovalo tak, ako by malo. Nepoznám žiadneho úplne spokojného kouča, no prišlo k plánovanej obmene kádra. Konkurencia v tíme stúpla, chceme budovať mužstvo s mladými hráčmi a odchovancami. Na druhej strane kvitujeme aj príchody skúsených a bývalých hráčov Slovana. Keď chceme ísť konštruktívnou cestou, nemôžeme bezhlavo nakupovať,“ uviedol Jozef Chovanec. Dušan Tittel doplnil, že v Slovane už majú predstavy o doplnení kádra pred ďalšou sezónou.

„Belasí“ začnú púť jarnou časťou Fortuna ligy v piatok 27. februára o 19.00 h domácim stretnutím proti MŠK Žilina.

Na utorkovej tlačovej besede zastupoval hráčsku kabínu brankár Dušan Perniš. „Duel so Žilinou je ako každý iný, vždy je najdôležitejšie najbližšie vystúpenie. Rozhodne sa, či budeme naháňať Žilinu až do konca ročníka, alebo si budeme hrať svoje,“ povedal gólman Slovana. Neúspešnú jeseň nepripisuje zlej atmosfére v tíme: „Nemyslím si, že počas jesene bola chyba v nálade v kabíne. Teraz sme omladení, trochu sa to oživilo. Uvidíme, či to bude lepšie alebo horšie„.

So zdravotnými problémami laborujúci Róbert Vittek sa zatiaľ pripravuje individuálne so svojím kondičným trénerom. „S Vittekom sme v neustálom kontakte. Keď povie, že je pripravený a kouč uzná, že by bol posilou, objaví sa v našom drese,“ prezradil Dušan Tittel. S Markom Milinkovičom, ktorému sa v zime skončila zmluva a dosiaľ si nový angažmán nenašiel, momentálne pre jarnú časť na Pasienkoch nepočítajú.

Generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava na záver oznámil, že klub buduje novú akadémiu i nadáciu a chce pracovať na vzťahoch s fanúšikmi aj rodičmi hráčov.
Káder A-mužstva ŠK Slovan Bratislava pred jarnou časťou sezóny 2014/2015:
Brankári: Dušan Perniš, Dominik Greif, Martin Krnáč
Obrancovia: Branislav Niňaj, Erik Čikoš, Martin Dobrotka, Tomáš Jablonský (ČR), Nicolás Gorosito (Arg.), Kornel Saláta, Michal Sipľak, Juraj Kotula
Stredopoliari: František Kubík, Karol Mészáros, Samuel Štefánik, Seydouba Soumah (Guinea), Lukáš Gašparovič, Adrián Čermák, Slobodan Simovič (Srb.), Matej Jakúbek, Richard Lásik Útočníci: Adam Zreľák, Filip Oršula, Filip Ďuriš, Róbert Vittek, Lester Peltier (Trin. a Tob.)
Zmeny v kádri A-mužstva ŠK Slovan Bratislava počas zimnej prestávky:
Príchody: Martin Dobrotka (prestup zo Slavie Praha), Filip Oršula (prestup zo Spartaka Myjava), Kornel Saláta (návrat z hosťovania v Dunajskej Strede), Slobodan Simovič (prestup z Dinama Minsk), Adam Zreľák (prestup z MFK Ružomberok), Martin Krnáč (hosťovanie z FKS Stal Mielec)
Odchody: Pavel Fořt (prestup do 1. FK Příbram), Erik Grendel (prestup do Górnika Zabrze), Juraj Halenár (prestup do Nyíregyháza Spartacus), Igor Žofčák (prestup do Nyíregyháza Spartacus), Mamadou Bagayoko (ukončenie zmluvy), Marko Milinkovič (ukončenie zmluvy), Matúš Putnocký (prestup do Ruchu Chorzów), Tomáš Bagi (hosťovanie v Banants Jerevan do 31. 5. 2015), Dávid Hudák (hosťovanie v FC Újpest do 30. 6. 2015), Kristián Kolčák (hosťovanie v TS Podbeskidzie Bielsko-Biala do 30. 6. 2015), Martin Poláček (hosťovanie v Dunajskej Strede do 30. 6. 2015), Timotej Záhumenský (hosťovanie v ŽP Šport Podbrezová do 30. 6. 2015)

Prehľad výsledkov prípravných stretnutí ŠK Slovan Bratislava pred jarnou časťou sezóny 2014/2015:
ŠK Slovan Bratislava – Slovan Duslo Šaľa (II. liga) 1:0 (1:0)
Gól Slovana: Zreľák
Dukla Praha (ČR) – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)
Gól Slovana: Saláta
Slovan Liberec (ČR) – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (2:1)
Gól Slovana: Kubík
ŠK Slovan Bratislava – FASTAV Zlín (ČR) 3:1 (3:1)
Góly Slovana: Zreľák 2, Štefánik
Red Bull Salzburg (Rak.) – ŠK Slovan Bratislava 0:0
FC Koper (Slovin.) – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)
Góly Slovana: Mészáros, Čermák, Sipľak, Gašparovič
FC Koper (Slovin.) – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)
Góly Slovana: Jablonský 2
LASK Linz (Rak.) – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)
Gól Slovana: Gorosito
ŠK Slovan Bratislava – Inter Bratislava (III. liga) 6:0 (4:0)
Góly Slovana: Oršula, Gorosito, F. Ďuriš, Jablonský, Soumah, F. Kubík
FC ETO Györ (Maď.) – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (1:0)

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk