V Slovane profesionálne zmluvy mladíkom z vlastnej akadémie, najmladší má len 16

ŠK Slovan Bratislava, futbal
ilustračné: SITA

Profesionálne kontrakty s ŠK Slovan Bratislava podpísali Greif, Laczkó, Kotula, Šefčík, Valach, P. Pinte i 16-ročný Potoma.

Vo futbalovom klube úradujúceho slovenského vicemajstra ŠK Slovan Bratislava chcú stavať aj na odchovancoch. Dôkazom je skutočnosť, že s viacerými z nich pred novou sezónou 2016/2017 uzavreli profesionálne kontrakty s opciami na následné predĺženie. Ide o hráčov z vlastnej akadémie, ktorú otvorili na konci vlaňajšieho roka a nachádza sa v areáli štadióna v Bratislave-Prievoze.

Profesionálne zmluvy podpísali mladíci Dominik Greif, Adam Laczkó, Juraj Kotula a Samuel Šefčík, starší dorastenci Frederik Valach a Patrik Pinte i šestnásťročný ofenzívny záložník a slovenský mládežnícky reprezentant Denis Potoma.

Klub okrem spomenutých hráčov rieši aj budúcnosť ďalších talentov. Jedným z nich je 18-ročný útočník Kevin Kele, ktorý už stihol debutovať i skórovať v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige. Kele je v Slovane na hosťovaní zo Šale a v najbližšom roku zabojuje o profesionálnu zmluvu. Na základe jeho výkonnosti sa klub rozhodne, či ho angažuje. Informuje oficiálna internetová stránka „belasých“.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo sprofesionalizovať prácu v mládeži. V priebehu minulého roka prišlo do klubu viacero kvalitných trénerov i asistentov, čo sa prejavilo aj na celkových výkonoch a výsledkoch mládežníckych tímov. Okrem toho sme sa vo viacerých mládežníckych kategóriách výrazne posilnili o mladých a perspektívnych futbalistov. Zároveň sa nám podarilo vyplniť pozíciu mládežníckeho skauta. Na tejto pozícii už vyše dva mesiace pracuje Jozef Kurta, ktorý pre nás mapuje celé Slovensko. Momentálne sa zameriavame najmä na kategórie hráčov do 14 a do 15 rokov. Uvedomujeme si, že proces výchovy je dlhodobý a musíme byť všetci trpezliví,“ citoval portál profutbal.sk slová viceprezidenta ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka ml., ktoré uviedol pre klubový web.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk