V Slovane sa rozlúčili s holandskou dvojicou Van Haaren a Schet

Futbal slovan hraci odchod sita.jpg
Foto: SITA

Vedenie lídra jesennej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže ŠK Slovan Bratislava sa v priebehu zimnej prípravy rozlúčilo s hráčmi, ktorí mali v sezóne 2018/2019 minimálne zápasové vyťaženie.

Po stopérovi Milanovi Rundičovi (zamieril do českého MFK Karviná, pozn.) sa funkcionári Slovana dohodli na ukončení kontraktu s ďalšími dvoma hráčmi: v drese belasých už nebudú pokračovať dvaja holandskí stredopoliari – 27-ročný Ricky van Haaren a 31-ročný Mitchell Schet.

Títo hráči mali v doterajšom priebehu sezóny minimálnu zápasovú minutáž a nemalo zmysel držať ich v kádri na úkor futbalistov, ktorí disponujú vyšším potenciálom. Preto sme sa s Van Haarenom, Schetom a už dávnejšie aj s Rundičom dohodli na predčasnom ukončení kontraktov. Z pohľadu odchodov je momentálne otázna budúcnosť Filipa Hološka, s ktorým naďalej rokujeme ohľadom jeho pôsobiska v jarnej časti sezóny,“ vyhlásil pre klubový web viceprezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší.

Na sústredenie do Turecka odcestovalo v nedeľu 24 hráčov. Je možné, že káder ešte počas zimnej prípravy doplnia nové tváre. „Riešime posilnenie pozície ľavého krajného obrancu, aj tento post chceme mať zdvojený. O prípadných ďalších zmenách budeme informovať prostredníctvom našich komunikačných kanálov,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk