V sobotu bude Európsky deň obezity, v Starej tržnici sa môžete stretnúť a diskutovať s odborníkmi

Vedci objavili mechanizmus priberania, obezita
ilustračné: SITA

Sobota 21. mája bude patriť Európskemu dňu obezity. Cieľom iniciatívy, ktorú vyhlásila Európska Asociácia pre štúdium obezity, je zvýšiť povedomie o obezite a rizikách spojených s nárastom hmotnosti a šíriť informácie o možnostiach liečby obezity.

Podľa predpokladov bude mať v roku 2030 viac ako polovica Európanov nadváhu. Preto sa Obezitologická sekcia Slovenskej diabetologickej spoločnosti v spolupráci so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, Regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva, magistrátmi v Bratislave, Košiciach a Trnave rozhodla pripojiť k Európskemu dňu obezity.

V spomínaných mestách sa počas tohto dňa budú záujemcovia a záujemkyne môcť stretnúť s odborníkmi a konzultovať s nimi tento problém. Okrem toho budú odborníci merať krvný tlak, cholesterol a glukózu v krvi, určovať BMI, obvod pása, merať množstvo svalstva a tuku v tele či zostavovať zdravý jedálny lístok.

V Bratislave vedci z Biomedicínskeho centra SAV tiež priblížia príčiny a dôsledky obezity na úrovni molekúl, buniek a orgánov ako aj novinky z oblasti výskumu ochorenia vo svete i na Slovensku. V spolupráci s Fakultou telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského si budú môcť návštevníci podujatia v Bratislave vyskúšať správnu techniku severskej chôdze (nordic walking) a vo všetkých troch pilotných mestách s trénermi pohybovej aktivity aj ďalšie športové aktivity pomáhajúce optimalizovať hmotnosť.

Miesta konania aktivít ku Európskemu dni obezity:
21. mája, 10.00 – 14.00 hod. – Bratislava, Stará tržnica
21. mája, 10.00 – 14.00 – Trnava, Mestský úrad
21. mája, 10.00 – 17.00 – Košice, Kasárne/Kulturpark

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk