V sobotu bude jarná brigáda na Kolibe

les, upratovanie, koliba
Foto: ilustračné, SITA

Brigádnici plánujú vyčistiť detské ihrisko medzi ulicami Tretia, Hlavná a Husova a priľahlé ulice. Jarná brigáda začne zajtra o 9. hodine.

Podľa miestneho poslanca Martina Vlačikyho je toto detské ihrisko na pozemku mesta. Preto do tohto priestoru mestská časť Nové Mesto neinvestovala peniaze.

„Veľa odpadkov v okolí pochádza z kontajnerov separovaného odpadu, ktorý je umiestnený hneď vedľa ihriska a keď sú kontajnery preplnené alebo zle zavreté, tak je odpad rozfúkaný po okolí. Rovnako upravíme niektoré kríky v parku, taktiež odstránime naplavenú zeminu z chodníkov,“ pokračuje Vlačiky s tým, že vítaní sú všetci ľudia, ktorí sú ochotní pomôcť.

„Očakávame najmä účasť obyvateľov Koliby, ktorí na ihrisko chodia s deťmi, rovnako tých, ktorým nie je ľahostajné, ako vyzerá okolie ich bydliska,“ spomenul Vlačiky a doplnil, že počas brigády bude aj verejná diskusia s občanmi o ďalšom smerovaní tohto priestoru a o premiestnení kontajnerov separovaného odpadu na vhodnejšie miesto.

Pristavenie kontajnerov a zapožičanie pracovného náradia zabezpečuje Miestny úrad Bratislava – Nové Mesto cez svoju organizáciu EKO – podnik verejnoprospešných služieb.

Občianske združenie Za lepšiu Kolibu, ktoré v spolupráci s Novým Mesto brigádu organizuje, sa zapája do diania na Kolibe. Vzniklo ako reakcia na nelegálne výruby lesa na Kolibe koncom roka 2013. V súčasnosti sa venuje boju proti výstavbe bytových domov v areáli filmových štúdií na hranici s Bratislavským lesoparkom, pre ktorú majú vyrúbať takmer dvesto stromov. Venuje sa aj projektu revitalizácie parku pred Štátnym inštitútom odborného vzdelávania na Bellovej ulici.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk