V sobotu si môžete zašportovať na Námestí slobody

Námestie slobody
Námestie slobody, Ilustračné foto: RH

Už túto sobotu hlavné mesto pozýva všetkých milovníkov športu a čerstvého vzduchu na Námestie slobody, kde budú prebiehať rôzne športové workshopy. Od 13. hodiny až do večera si záujemcovia budú môcť zacvičiť obľúbenú jogu, tai-chi, capoeiru alebo jumping a vychutnať si tak posledné letné dni naplno. Okrem toho sa budú môcť dozvedieť viac o triedení odpadu.

„Námestie slobody postupne mení svoju tvár a v týchto dňoch sa bude končiť 2. fáza revitalizačných prác. Keďže to stav námestia už dovoľuje, hlavné mesto bude aj tento rok pokračovať v športovo-spoločenských aktivitách na Námestí slobody, ktorých cieľom je využiť potenciál námestia a naplniť tento dôležitý verejný priestor pozitívnou energiou. Príďte a využite naplno sobotu v našom meste,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Cvičenie i triedenie odpadu

V sobotu o 13. hodine odštartujú program hodinové workshopy jogy a tai-chi, ktoré pôjdu dvakrát po sebe. Za nimi budú nasledovať workshopy jumping a capoeira. Taktiež pôjde o dve po sebe nasledujúce lekcie. Od 15. do 17. hodiny sa bude na námestí konať aj eko-výchovný program o správnom triedení odpadu, ktorý realizuje spoločnosť OLO v spolupráci s Inštitútom aplikovanej ekológie – Daphne.

Program podujatia:

  • 13.00 hod. joga + tai-chi;
  • 14.00 hod. joga + tai-chi;
  • 15.00 hod. jumping + capoeira;
  • 16.00 hod. jumping + capoeira;
  • 15.00 – 16.00, 16.00 – 17.00 hod. eko-výchovne programy od OLO.

Aktivity na Námestí slobody sa budú konať každú sobotu v závislosti od počasia. Program aktivít bude zverejnený na webovej stránke hlavného mesta, sociálnych sieťach hlavného mesta, ako aj na stránke spoločnosti HB Reavis, s ktorou hlavné mesto realizuje revitalizáciu námestia.

Cvicenie.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk