V Starej tržnici budú zajtra oslavovať Deň Afriky

Stará tržnica
SITA

Medzinárodný deň Afriky oslavujú v deň výročia dnes už neexistujúcej Organizácie africkej jednoty, ktorá vznikla ako reakcia na koniec kolonizácie v Afrike.

Hudbou, tancom a jedlom budú zajtra v Starej tržnici oslavovať Deň Afriky. Ako informovala Katarína Bajzíková z mimovládnej organizácie PDCS, program bude od 14. do 18. hodiny a vstup na podujatie je voľný.

Úvodné interaktívne workshopy, prednášky, etiópsky kávový rituál a tanečný workshop sú najmä pre žiakov základných škôl. Od 16. hodiny bude Michal Hvorecký diskutovať s ľuďmi, ktorí majú skúsenosť so životom v zmiešaných, slovensko-afrických rodinách. Na záver bude africká hudobná show skupiny Jamadan.

Deň Afriky oslavujú na Slovensku už štvrtýkrát. Organizuje ho občianske združenie PDCS v spolupráci s Afričanmi žijúcimi na Slovensku, Medzinárodnou organizáciou pre migráciu, Nadáciou Ekopolis a Platformou MVRO v rámci Európskeho roka rozvoja. Snahou organizátorov je upozorniť na aktuálne témy, ako napríklad tolerancia, interkulturalita a migrácia, a cez ľudské príbehy upriamiť pozornosť na súvislosti v globalizovanom svete.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk