V Starej tržnici sa bude opäť pomáhať. Onedlho sa uskutoční Vianočný bazár

Vianočný bazár, Stará tržnica
ilustračné: SITA

Vianočný bazár v Starej tržnici v Bratislave tento rok ponúkne špeciality z 35 krajín sveta, 22. novembra prídu predstaviť svoje typické jedlá či výrobky. Ich kúpou možno prispieť na dobročinné účely.

Popri medzinárodnom zastúpení bude na bazáre aj šesť neziskových organizácií, štyri medzinárodné školy a dva dobročinné kluby. Informovala o tom Katarína Kohútiková z Kancelárie primátora Bratislavy.

Vianočný bazár 22. novembra v bratislavskej Starej tržnici organizuje Medzinárodný klub žien v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, bratislavským magistrátom a s veľvyslanectvami sídliacimi na Slovensku. Okrem ponuky tradičných kulinárskych špecialít či výrobkov zúčastnených krajín sa môžu návštevníci tešiť aj na tradičnú tombolu.

Hrať sa bude o atraktívne ceny, vyhrať možno napríklad notebook, tablet, televízor, ale aj šperky, poukážku na večeru v reštaurácii či pobyt v hoteli a mnohé ďalšie ceny. Vstupenky na 24. charitatívny Vianočný bazár si možno kúpiť v predpredaji od 16. novembra v Café Dobre Dobre v Starej tržnici, v hoteli Crowne Plaza, British School, QSI, Nemeckej škole a Francúzskej medzinárodnej škole alebo v deň konania bazáru priamo v Starej tržnici.

Minuloročný Vianočný bazár navštívilo 4 200 ľudí a podarilo sa vyzbierať takmer 92-tisíc eur. Peniaze pomohli napríklad zariadeniam pracujúcim s postihnutými deťmi, detskej nemocnici na Kramároch či hospicu Plamienok. Prispeli napríklad aj detskému domovu, krízovým centrám, seniorom či organizácii pracujúcej s ľuďmi bez domova.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk