Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Panenska maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk
9. decembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Starom Meste chcú zrekonštruovať verejný priestor na Panenskej ulici a jej okolí

Rekonštrukcia by sa mala týkať chodníkov, vozovky, ale aj bezbariérovosti a odvodnenia komunikácie.

V bratislavskej mestskej časti Staré Mesto chcú zrekonštruovať verejné priestory Panenskej ulice a jej okolia. Vyplýva to z informácií vo Vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Mestská časť Staré Mesto vypísala tender na vypracovanie realizačnej dokumentácie na rekonštrukciu verejných priestorov Panenskej ulice a jej okolia za 75-tisíc eur bez DPH. Záujemcovia môžu predkladať ponuky do 17. decembra do 8.00 hod.

Rekonštrukcia verejných priestorov sa bude týkať ulíc Panenská, Štetinova, Kozia, Konventná, Lýcejná, Zochova a Podjavorinská. Zrekonštruovať chcú aj schodiská na Podjavorinskej a Svoradovej ulici (Soferove schody, pozn. SITA).

Zjednotenie povrchov

V rámci rekonštrukčných prác píšu v opise predmetu zákazky o komplexnej rekonštrukcii chodníkov, vozovky a schodov, o výškovom usporiadaní chodníkov a vozovky, o riešení bezbariérovosti komunikácií, chodníkov a schodov či o vyriešení vyspádovania a odvodnenia komunikácie a rekonštrukcii uličných vpustov a prípojok. Po vybúraní chodníkov chcú vyriešiť aj odizolovanie budov.

Mestská časť chce takisto zjednotiť povrchy na tomto území a vyriešiť aj osvetlenie komunikácií a verejného priestoru. V opise predmetu zákazky tiež spomínajú riešenie zelene a výber mobiliáru a prvkov drobnej architektúry.

Realizačné projekty

Zákazka pozostáva zo zhotovenia deviatich samostatných realizačných projektov podľa poskytnutého manuálu. Prvý projekt sa má týkať Panenskej ulice od Suchého mýta po Podjavorinskú ulicu, druhý Štetinovej ulice od ulice Palisády po Panenskú ulicu, tretí Kozej ulice od ulice Palisády po Pilárikovu ulicu a štvrtý projekt sa týka rekonštrukcie verejných priestorov Konventnej ulice od Kozej po Staromestskú ulicu.

Piaty projekt sa týka rekonštrukcie verejných priestorov na Lýcejnej ulici od Panenskej po Konventnú ulicu, šiesty Zochovej ulice od ulice Palisády po Pilárikovu ulicu, siedmy Ulice Podjavorinskej od Svoradovej ulice po Panenskú. Ôsmy projekt má byť o rekonštrukcii schodiska na konci Podjavorinskej ulice a posledný sa týka schodiska na Svoradovej a Zámockej ulici. Cieľom mestskej časti je vytvoriť ulicu s kvalitnejším verejným priestorom.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X