V Starom Meste je podľa predsedníčky volebnej komisie zatiaľ účasť vynikajúca, tvorili sa aj rady

Volby volebná miestnost komunalne primator starosta ucast
Foto: SITA/Martin Medňanský

Dodáva, že najstarším človekom, ktorý prišiel osobne do volebnej miestnosti, bol 91-ročný pán s doprovodom.

Účasť v Starom meste v spojených voľbách je podľa predsedníčky okrskovej volebnej komisie č. 17 Sáry Mašurovej „vynikajúca“. Ako povedala, volebné miestnosti sa stále plnia, ľudia musia čakať v radoch.

K jedenástej hodine bolo vo volebných miestnostiach vyše 150 ľudí, z celkového počtu okolo 1100. Preto predpokladám, že volebná účasť bude až do 70 percent, pretože ľudia chcú pozitívnu zmenu,“ informovala Mašurová.

Predsedníčka komisie uvádza, že veková kategória najpočetnejšej skupiny voličov je od 40 rokov, teda ľudia v strednom veku a starší ľudia, mladí chodia voliť menej. Dodáva, že najstarším človekom, ktorý prišiel osobne do volebnej miestnosti, bol 91-ročný pán s doprovodom.

Organizačné problémy

Čo sa týka organizačných problémov, ktoré súvisia s komplikovanejším systémom spojených volieb, Mašurová si myslí, že zatiaľ to zvládajú dobre.

Bolo nám všetko veľmi dobre vysvetlené, a snažíme sa voličom pomôcť, ako sa dá. Vzhľadom na to si myslím, že v rámci našej volebnej komisie nehrozí vysoký počet neplatných lístkov,“ uvádza Mašurová.

Ešte žiadny z voličov nemusel použiť urnu na odpad, z čoho sa dá vyvodiť predpoklad, že voliči organizácii volieb rozumejú.

Prenosná urna

O prenosnú volebnú urnu pred začatím volieb požiadalo šesť ľudí, a od otvorenia miestnosti požiadali ešte ďalší traja ľudia. Dôvodom boli najmä choroby, ležiaci pacienti, prípadne ľudia v karanténe z dôvodu ochorenia COVID-19.

Voľby zatiaľ prebiehajú bezproblémovo, neprišlo k žiadnemu konfliktu ani k prípadu výtržníctva. Neboli zaznamenané ani prípady volebnej korupcie. Prístup do volebnej miestnosti je bezbariérový, preto môžu pohodlne voliť aj ľudia s telesným hendikepom, doplnila Mašurová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk