V Starom Meste otvorili nové denné komunitné centrum pre aktivity oddelenia inklúzie

Denne centrum g52.jpg

Centrum G52 je registrovaná bezplatná sociálna služba venovaná najmä seniorom.

V Starom Meste otvorili komunitné denné centrum pre aktivity oddelenia inklúzie a sociálnych vecí s názvom G52. Ako uviedli zástupcovia mestskej časti na slávnostnom otvorení, centrum na Grösslingovej 52 bude miestom pre všetkých obyvateľov Starého Mesta, kde si môžu dať kávu, či zúčastniť sa niektorej z mnohých aktivít, cvičení alebo workshopov.

Myšlienku vytvorenia denného centra začalo už predchádzajúce vedenie mestskej časti, aktuálne vedenie ju dotiahlo k realizácii. Centrum G52 je registrovaná bezplatná sociálna služba venovaná cieľovým skupinám ako sú aktívni seniori, ale aj rodičia a starí rodičia s deťmi, či sociálne odkázaní obyvatelia Starého Mesta.

Centrum je určené najmä pre seniorov, ktorých je v mestskej časti vo veku nad 65 rokov viac ako 10-tisíc. V rámci programu budú pre návštevníkov centra pripravené rôzne kurzy, koordinačné cvičenia, cvičenie zdravý chrbát, workshopy, tvorivé dielne, vystúpenia, ale aj sociálne poradenstvo.

G52 denné centrum bude otvorené každý pracovný deň, aktivity budú realizované počas dňa od 9.00 do 17.00 hod. V budúcnosti je mestská časť pripravená otvoriť priestor aj v iné dni a časy a reflektovať na záujem obyvateľov. Priestory denného centra môžu využívať seniori s trvalým pobytom v Starom Meste, osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, s nepriaznivým zdravotným stavom, ale aj rodičia a starí rodičia s deťmi a vnúčatami.

Priestory denného centra využijú najmä miestne kluby dôchodcov na svoju klubovú činnosť,“ priblížila hovorkyňa Starého Mesta Martina Karmanová s tým, že okrem stretnutí seniorov v ňom budú organizovať rôzne diskusie s odborníkmi, ale aj osobnosťami kultúrno-spoločenského života. Popri programe, ktorý je zameraný na duševný rozvoj, sociálne poradenstvo a záujmovú činnosť, sú pripravené aj cvičenia pilates, hodiny francúzštiny či tréningy pamäti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk