Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Medická záhrada a Labutia fontána.
ilustračné: SITA
29. apríla 2019 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

V Starom Meste riadi dopravu v rannej špičke pri základných školách mestská polícia, vo večerných hodinách stretnete hliadky v Medickej záhrade

Staré Mesto a mestská polícia začali pracovať na novom spoločnom projekte, ktorého cieľom je zvýšiť bezpečnosť pri školách a vo večerných hodinách zabezpečiť večerné pochôdzky v Medickej záhrade.

Staré Mesto iniciovalo niekoľko spoločných projektov v spolupráci so staromestskou expozitúrou mestskej polície Bratislava I. Mestská polícia dohliada na dopravu v rannej špičke na priechodoch v blízkosti základných škôl. Počas uplynulých dní ste hliadky mohli stretnúť pri ZŠ Matky Alexie či na priechodoch pri ZŠ Hlboká. V najbližších dňoch budú postupne organizovať dopravu v rannej špičke aj pri ZŠ Mudroňova a ZŠ Dubová.

Z vlastných skúseností viem, že najmä ráno vznikajú pri školách kolízne situácie. Napríklad naša škola je pri ministerstve zahraničných vecí, kde je v ranných hodinách dosť hustá premávka. Takto nemusia byť rodičia v strese, ak ich deti chodia do školy samé,“ zdôvodnila starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová, prečo samospráva o takúto výpomoc požiadala.

Spolupráca mestskej časti a mestskej polície v tomto bode nekončí. Deti z materských a základných škôl čakajú aj rôzne edukačné podujatia, ktoré bude viesť mestská polícia. „Pre starších ide najmä o prednášky, mladších zasa predvedieme našu techniku a našich zvieracích pomocníkov – psy a kone,“ upresnil Jozef Hitka, veliteľ Mestskej polície expozitúra Bratislava I v Starom Meste. Súčasťou projektu je aj úzka spolupráca mestskej polície s riaditeľkami základných škôl. Zo škôl môžu polícií volať pre rôzne problémy, ako napríklad aj nález alkoholovej fľaše či striekačiek. Hliadky taktiež dozerajú na školské dvory, aby zabránili nežiaducim návštevám.

Najnovšie sa Staré Mesto a mestská polícia zaoberajú aj poriadkom v Medickej záhrade. Policajné hliadky tu môžete stretnúť najmä vo večerných hodinách. „Tesne pred zatvorením záhradu dôkladne prezrieme, aby v nej nikto nezostal nocovať alebo zabávať sa neprimeranými spôsobom. Po kontrole mestský policajt záhradu zamkne,“ upresnil J. Hitka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X