V Starom Meste sa uskutoční viacero zhromaždení, odporúčajú dodržiavať pravidlá

Zhromaždenie Toto sme nechceli!
Foto: ilustračné, SITA

Staré Mesto pracuje na minimalizácii rizika vzniku konfliktných situácií.

Počas tohto týždňa sa bude v Starom Meste konať viacero verejných zhromaždení. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

V stredu 17. novembra si pripomenieme 32. výročie Nežnej revolúcie. V Deň boja za slobodu a demokraciu, ale aj počas dní okolo jeho dátumu sa budú v Starom Meste konať viaceré zhromaždenia a protesty,“ upozorňuje mestská časť.

Minimalizácia rizika

Staré Mesto intenzívne pracuje na minimalizácii rizika vzniku podobných konfliktných situácií, aké zažilo v lete.

V súvislosti s oznámenými zhromaždeniami na dni 16. až 19. novembra sme usporiadali stretnutie so zvolávateľmi zhromaždení za účasti zástupcov Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave, Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I, Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií a Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy,“ uviedla mestská časť.

Práva na názor aj zhromaždenia

Ako dodalo Staré Mesto, právo na vyjadrenie názoru a právo na zhromažďovanie sú hodnoty, ktoré sme vybojovali v Nežnej revolúcii.

Aktuálne nemáme núdzový stav a zhromaždenia sú preto povolené. V prípade, že nastanú skutočnosti, ktoré by viedli k zákazu zhromaždenia, ako je napríklad páchanie trestných činov, podnecovanie k násiliu alebo potláčaniu základných ľudských práv je mestská časť pripravená konkrétne zhromaždenie rozpustiť,“ upozorňuje Staré Mesto.

Zároveň vyzýva organizátorov a účastníkov zhromaždenia, aby sa zdržali akéhokoľvek protiprávneho konania a aby neblokovali dopravu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk