Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zhromaždenie Toto sme nechceli!
Foto: ilustračné, SITA
16. novembra 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Starom Meste sa uskutoční viacero zhromaždení, odporúčajú dodržiavať pravidlá

Staré Mesto pracuje na minimalizácii rizika vzniku konfliktných situácií.

Počas tohto týždňa sa bude v Starom Meste konať viacero verejných zhromaždení. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

V stredu 17. novembra si pripomenieme 32. výročie Nežnej revolúcie. V Deň boja za slobodu a demokraciu, ale aj počas dní okolo jeho dátumu sa budú v Starom Meste konať viaceré zhromaždenia a protesty,“ upozorňuje mestská časť.

Minimalizácia rizika

Staré Mesto intenzívne pracuje na minimalizácii rizika vzniku podobných konfliktných situácií, aké zažilo v lete.

V súvislosti s oznámenými zhromaždeniami na dni 16. až 19. novembra sme usporiadali stretnutie so zvolávateľmi zhromaždení za účasti zástupcov Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave, Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I, Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií a Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy,“ uviedla mestská časť.

Práva na názor aj zhromaždenia

Ako dodalo Staré Mesto, právo na vyjadrenie názoru a právo na zhromažďovanie sú hodnoty, ktoré sme vybojovali v Nežnej revolúcii.

Aktuálne nemáme núdzový stav a zhromaždenia sú preto povolené. V prípade, že nastanú skutočnosti, ktoré by viedli k zákazu zhromaždenia, ako je napríklad páchanie trestných činov, podnecovanie k násiliu alebo potláčaniu základných ľudských práv je mestská časť pripravená konkrétne zhromaždenie rozpustiť,“ upozorňuje Staré Mesto.

Zároveň vyzýva organizátorov a účastníkov zhromaždenia, aby sa zdržali akéhokoľvek protiprávneho konania a aby neblokovali dopravu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X