V Staromestskej knižnici sa koná zbierka oblečenia pre ľudí bez domova, konať sa bude aj swap

Zbierka olecenia swap pomoc bez domova
Foto: ilustračné, GettyImages

Okrem dobrého pocitu z pomoci dostanete v knižnici čitateľský na 365 dní za jedno euro.

Blíži sa zima a je potrebné pomôcť v týchto dňoch najviac ohrozeným ľuďom. Opäť sa teda koná jedna zo zbierok oblečenia pre ľudí bez domova.

Zbierka oblečenia sa koná v Staromestskej knižnici na Blumentálskej 10/a, a to pre neziskovú organizáciu Depaul Slovensko. Pridajte sa aj vy a pomôžte im prežiť zimu.

Do zbierky prijímajú jedine veci ako hrubé pánske dlhé nohavice, zimné topánky, bielizeň a ponožky. Taktiež môžete priniesť dámske a pánske zimné bundy a kabáty.

Oblečenie musí byť čisté, nepoškodené a najmä zachovalé, aj keď nosené. Zbierka prebieha v týchto dňoch do 18. novembra v čase výpožičných hodín.

Vyvrcholením zbierky je sobotný swap oblečenia. Ten sa bude konať od 10.00 do 13.00 (aj v tomto čase môžete priniesť veci do zbierky). Pánske oblečenie, ktoré zostane zo SWAPu posunieme Depaul-u.

Každý, kto prinesie vhodné oblečenie na pomoc ľuďom v ohrození dostane od knižnice krásny darček. Okrem radosti z poskytnutia pomoci tak získate členské do Staromestskej knižnice na 365 dní za jedno euro.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk