V Starých gruntoch by mal tento rok konečne pribudnúť chodník s osvetlením

Stare grunty chodnik cesta karlova ves.jpg

Projekt má zahŕňať chodník pre chodcov a verejné osvetlenie v dĺžke približne dva kilometre.

Výstavba chodníka s verejným osvetlením na Starých gruntoch v Bratislave by sa mala začať tento rok. Ako informuje Karlova Ves na sociálnej sieti, hlavné mesto zahrnulo chodník a príslušnú infraštruktúru do svojho rozpočtu.

O jeho výstavbe sa hovorilo ešte pred rekonštrukciou cesty, avšak k opravenej ceste chodník v tej dobe nepribudol. Magistrát naznačil, že by sa tak mohlo stať v tomto roku.

Rozpočtové prostriedky na tento rok sú pre tento projekt vyčlenené. Stále čakáme na získanie potrebných povolení pred rozbehnutím súťaže na zhotoviteľa,“ uviedla hovorkyňa Bratislavy Dagmar Schmucková.

Cena a termín začatia

Projekt má zahŕňať chodník pre chodcov a verejné osvetlenie v dĺžke približne dva kilometre, v smere od obratiska autobusov. Cena a termín začatia stavebných prác však momentálne ešte nie sú známe.

Nachádzame sa v štádiu projektových príprav. Získanie potrebných povolení či majetkovo-právne vysporiadanie predstavuje časovo zdĺhavý proces. Chodník totiž povedie cez pozemok Univerzity Komenského v Bratislave. Časovo náročný je aj výber zhotoviteľa a samotná výstavba. Po dohode s univerzitou pripravíme dokumentáciu pre stavebné povolenie,“ vysvetlila Schmucková.

Popri hlavnej ceste

Rozrastajúcou sa zástavbou na Starých gruntoch sa automaticky zvyšuje aj dopyt po chodníkoch a verejnom osvetlení.

Pozemky pod existujúcou výstavbou prešli do súkromných rúk v 90. rokoch. Preto majú zástupcovia mesta a mestskej časti malé možnosti ovplyvniť výstavbu na týchto pozemkoch,“ poznamenala Karlova Ves.

Stále aktuálnejšou témou sa preto stáva výstavba chodníka s verejným osvetlením pozdĺž hlavnej cestnej komunikácie na ulici Staré grunty. Z väčšej časti bez chodníka je trojkilometrová ulica spájajúca Líščie údolie s Mlynskou dolinou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk