V stredu sa bude konať Protestná cyklojazda za bezpečné nábrežie

Dunajske nabrezie cyklotrasa
Zdroj: ilustračná, www.facebook.com

Občianske združenie Cyklokoalícia žiada o obnovu zlikvidovanej cyklotrasy na Dunajskom nábreží. Na radiálnej cyklotrase kvôli zrušeniu pruhov dochádza ku kolíziám medzi cyklistami a chodcami. Cyklokoalícia sa preto rozhodla iniciovať protestnú jazdu, ktorou chce investorovi a primátorovi ukázať, že občanov vystavili nebezpečenstvu.

„Protestná cyklojazda za bezpečné nábrežie pre chodcov aj cyklistov medzi Mostom SNP a Mostom Lafranconi. Počas dopravnej špičky upriamime pozornosť verejnosti na to, čo sa stane, keď primátor Nesrovnal, J&T a starosta Števčík vytlačia cyklistov z nábrežia na cestu. Zároveň sa bude konať vyzvonenie developera J&T, MÚ Staré Mesto a Magistrátu (1 minúta zvonenia pred ich sídlami),“ uvádza sa v popise k udalosti.

Na sociálnej sieti už prejavilo záujem 1,2 tisíca ľudí. Cyklokoalícia by na stredajšej udalosti rada privíta aj chodcov. Protestná jazda sa začne o 17. hodine na Námestí Ľudovíta Štúra. Odtiaľ sa cyklisti po ceste presunú v celom úseku zrušenej cyklotrasy k Mostu Lafranconi, kde sa otočia a budú smerovať naspäť do centra mesta. Predpokladaný koniec je o 18.30 hod.

Ak sa pýtate, prečo, Cyklokoalícia odpovedá: „Za bezpečné nábrežie pre chodcov aj cyklistov! Zmiešaná cyklotrasa na nábreží je menej bezpečná ako oddelená. Ak cyklisti budú musieť jazdiť nebezpečne vo vozovke, verejnosť môže za následné spomalenie v špičke poďakovať developerovi JTRE, primátorovi Nesrovnalovi a starostovi Števčíkovi.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk