Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Science fiction_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
13. septembra 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

V stredu sa uskutoční prvý ročník Vedeckého veľtrhu, vítané sú deti aj dospelí

Prvý ročník Vedeckého veľtrhu bude v stredu 14. septembra od 9.30 do 17.30 hod. na námestí pri nákupnom centre Eurovea v Bratislave. O program sa postará viac ako 50 vystavovateľov, prezentovať budú rôzne oblasti vedy a výskumu. Určený je najmä pre deti a mládež od 6 do 18 rokov, no zaujímavý bude aj pre učiteľov, rodičov a širokú verejnosť. Informoval o tom PR manažér Vedeckého veľtrhu Ján Lukáč.

Program veľtrhu je zameraný na povzbudenie záujmu slovenskej mládeže o význam vedy v každodennom živote a prípadnú budúcu kariéru vo vedeckých odboroch. Vystavovateľmi budú vysoké a stredné školy, vedecké ústavy, záujmové organizácie a subjekty komerčnej sféry. Návštevníci veľtrhu sa môžu tešiť napríklad na rôzne ukážky z oblasti robotiky a elektrotechniky. Chýbať nebude prehliadka rôznych robotov, modelov áut na netradičný pohon a autíčko ovládané mobilným telefónom.

Oblasť chémie bude zastupovať napríklad alchymistická dielňa či pokusy na tému Sherlock Holmes v chemickom laboratóriu. Záujemcovia o astronómiu si prídu na svoje v stánku Astronomického klubu Bratislava, kde budú môcť pozorovať slnko. Rovnako tak v stánku Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity, kde budú môcť vidieť maketu prvej slovenskej družice skCUBE a simulátor kozmickej lode. Záujemcovia budú môcť tiež sledovať filmy v planetárnej kupole Mobilného planetária Praha.

Návštevníci sa tiež môžu naučiť, ako si poskladať počítač, vyrobiť potlač na tričko, školský časopis alebo webstránku. Záujemcovia o prácu v rádiu a televízii si budú môcť vyskúšať rolu moderátorov v televíznom kútiku. Vedomosti a logiku si budú môcť všetci overiť pri lúštení mayského hieroglyfického písma či pri logických úlohách a hrách spoločnosti Mensa Slovensko.

Sme radi, že aj takýmto podujatím môžeme vzbudiť záujem detí o vedu a techniku, ukázať im, že veda je naozaj všade okolo nás, a že ide o veľmi perspektívnu disciplínu. Je dôležité podporovať vedecký potenciál v deťoch už od útleho detstva. Vďaka skorému podchyteniu talentov môže byť veľa šikovných ľudí prínosom pre Slovensko a zároveň preraziť na globálnej úrovni,“ povedal dekan Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK Jozef

Vedecký veľtrh v Bratislave organizuje nezisková organizácia Veda nás baví v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X