V stredu večer došlo k tragickej zrážke vlaku so ženou

Railway station with motion blur effect at sunset. Blurred railroad. Industrial conceptual landscape with blurred railway station,  blue sky with colorful clouds and sunlight. Railway track.Background
zdroj : gettyimages

Policajti odboru železničnej polície vyšetrujú okolnosti včerajšej tragickej zrážky ženy s vlakom.

V stredu 31. októbra v čase krátko pred 21.15 hod. došlo medzi železničnou stanicou Devínska Nová Ves a železničnou stanicou Lamač k zrážke vlaku a osoby ženského pohlavia doposiaľ neznámej totožnosti.

Podľa doterajších informácií rušňovodič počas vedenia vlaku smerom do železničnej stanice Bratislava – Lamač spozoroval ženu, ktorá náhle vstúpila do koľajiska pred prichádzajúci vlak. Rušňovodič okamžite použil zvukové výstražné znamenie ako aj rýchlo činné brzdenie, napriek tomu zrážke s touto osobou už nedokázal zabrániť. Žena utrpela zrážkou devastačné zranenia nezlučiteľné so životom. Rušňovodič bol na mieste podrobený dychovej skúške, ktorá požitie alkoholických nápojov vylúčila.

Ďalšie okolnosti prípadu sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania. Poverený príslušník Odboru železničnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk