V stredu vyhasol život ďalšieho muža pod kolesami vlaku

Na piesku zeleznicne priecestie nehoda tragedia zrazka vlak mapy.jpg

V stredu došlo ku tragickej zrážke muža s vlakom medzi stanicami v Novom Meste a Ústrednou nákladnou stanicou, ktorej okolnosti vyšetrujú železniční policajti.

Ku tragickej zrážke došlo v stredu 27. marca v čase okolo 10.45 hod. medzi železničnou stanicou Nové Mesto a železničnou stanicou Bratislava Ústredná nákladná stanica. Vlak zrazil muža, ktorého totožnosť nie je známa.

Podľa slov policajnej hovorkyne Veroniky Slamkovej rušňovodič počas vedenia vlaku smerom do železničnej stanice Bratislava Ústredná nákladná stanica, v blízkosti železničného priecestia na ulici Na piesku, spozoroval kráčať osobu po 1. traťovej koľaji.

Rušňovodič ihneď zareagoval zvukovým výstražným znamením aj rýchlo činným brzdením, avšak napriek už zrážke nedokázal zabrániť. Polícia rušňovodiča na mieste podrobila dychovej skúške, ktorá požitie alkoholu vylúčila.

Ďalšie okolnosti prípadu sú podľa slov policajnej hovorkyne v súčasnosti predmetom vyšetrovania. Poverený príslušník železničnej polície začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk