V súvislosti s incidentom na železničnej trati vedie polícia tri trestné stíhania

vlak, koľaje
ilustračné: pixabay.com

Po incidente, ku ktorému došlo 25. októbra v nočných hodinách na železničnej trati v blízkosti Šenkvíc, boli v úseku medzi Cíferom a Šenkvicami nájdené telá dvoch mužov bez známok života.

Podľa výsledkov vyšetrovania udalosti predchádzal konflikt medzi dvomi mladými mužmi v bufetovom vozni vlaku, smerujúceho do Bratislavy. Počas hádky jeden z mužov vytiahol nôž a vyhrážal sa návštevníkom vozňa, ako aj personálu.

Druhý muž sa medzitým snažil otvoriť predné bočné dvere vozňa. Jeden z cestujúcich tomu chcel zabrániť, avšak neúspešne. Po vyskočení muža z vlaku tento cestujúci zatiahol záchrannú brzdu.

Muž ktorý vyskočil počas jazdy z bočných dverí bufetového vozňa dopadol na vedľajšiu koľaj. Rušňovodič vlaku smerujúceho do Žiliny po vedľajšej koľaji zrážke už nedokázal zabrániť. Polícia následne prehľadala okolie železničnej trate a v trávnatom poraste našla telo druhého muža, ktorý sa vyhrážal cestujúcim v bufetovom vozni, rovnako bez známok života.

Tento muž podľa doposiaľ zistených skutočností vyskočil počas jazdy zo zadných dverí bufetového vozňa.

V predmetnej veci bolo začaté trestné stíhanie vo veci usmrtenia, trestné stíhanie vo veci prečinu nebezpečného vyhrážania a trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Ďalšie okolnosti tohto prípadu sú v súčasnosti predmetom aj naďalej prebiehajúceho vyšetrovania.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk