V teréne sú všetky dostupné mechanizmy, ktoré zabezpečujú zjazdnosť ciest. Ich pohyb môžete sledovať cez internet

Ufo sneh doprava udrzba ciest gettyimages.jpg
Ilustračná foto: gettyimages

Zjazdnosť zabezpečuje 43 sypačov nad štyri tony, 11 sypačov do štyroch ton, ako aj 60 ručných pracovníkov.

Aktuálne sú v teréne v hlavnom meste Bratislave všetky dostupné mechanizmy, ktoré zabezpečujú zjazdnosť ciest. Uviedla to Katarína Kohútiková z kancelárie primátora s tým, že zjazdnosť ciest zabezpečuje 43 sypačov nad štyri tony, 11 sypačov do štyroch ton, 60 ručných pracovníkov aj s malou technikou na zimnú údržbu chodníkov, námestí či priechodov pre chodcov.

Mechanizmy podľa pokynov a potreby posýpajú a pluhujú komunikácie. Situácia s chodníkmi je komplikovanejšia. Kapacity ručných čát, ktoré má mesto zazmluvnené, neumožňujú zabezpečiť odhrnutie všetkých chodníkov počas sneženia. Dodávatelia majú časové limity od 6 do 48 hodín od konca sneženia na ošetrenie všetkých chodníkov v správe mesta.

horúca linka aj sledovanie pohybu sypačov

Mesto sa snaží zabezpečiť dodatočné kapacity na operatívne nasadenie na kritické úseky a dnes predpoludním opätovne vypomáhali aj odsúdení vo výkone trestu z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Justičnom paláci.

K dispozícii je aj horúca linka, na ktorej operátori preberajú požiadavky verejnosti a posúvajú ich priamo dispečingu hlavného mesta a dispečingu mestských častí. Situáciu mesto neustále monitoruje a operatívne reaguje na požiadavky verejnosti, Dopravného podniku Bratislavy či Krajského dopravného inšpektorátu.

Pohyb sypačov môžu ľudia sledovať na tejto internetovej adrese. Bližšie informácie k zriadenej horúcej linke nájdu ľudia na stránke mesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk