V Toyote prevážal 9 migrantov, po zastavení sa rozbehol a nezastavil ani po výstreloch

Kolaz bratislava prevadzactvo policia migranti.jpg

Prevádzača nezastavilo ani šesť výstrelov, napokon ho dolapil jeden z policajtov. V malom aute prevádzal 9 migrantov tureckej a sýrskej národnosti, z toho 5 detí.

Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Malackách mali v utorkovej službe plné ruky práce už od rána. Vodič auta zn. Toyota Prius sa po pokuse o zastavenie rozhodol pred políciou unikať. Začala sa dramatická policajná naháňačka.

Za obcou Pernek vozidlo zastavilo, avšak sa z neho rozbehol vodič a dal sa na útek. Vodič, 26-ročný Namazov V., sa nenechal zastaviť ani hrozbou zbraňou, a to šiestimi varovnými výstrelmi do vzduchu. Napokon sa ho podarilo dobehnúť jednému z členov policajného zboru, ktorý mu rovnako nasadil putá.

Policajti zostali šokovaní, keď zistili, že sa v aute nachádza 9 migrantov tureckej a sýrskej národnosti, z toho 5 detí. Na mieste tiež zatkli 32-ročného Osmana S. a 30-ročnú Dilber S. z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu prevádzačstva.

Na miesto sa dostavila výjazdová skupina Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii, ktorej vyšetrovateľ si vec prevzal na mieste udalosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk