Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Moderna ucebna trieda technologie skola gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
15. augusta 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V troch vrakunských základných školách vybudujú odborné učebne za takmer 300-tisíc eur

Vybudovanie odborných učební budú financovať z eurofondov, z rozpočtu mestskej časti Vrakuňa a zo štátneho rozpočtu.

V základných školách v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa pribudnú nové odborné učebne, mestská časť začiatkom augusta vypísala tender na ich vybudovanie. Predpokladaná hodnota zákazky je takmer 300-tisíc eur. Ako vyplýva z informácií vo Vestníku Úradu verejného obstarávania, tender rozdelili na dve časti, prvou je zabezpečenie technického a technologického vybavenia učební. Táto časť zákazky má predpokladanú hodnotu vyše 65-tisíc eur bez DPH.

Druhou časťou je dodanie didaktických pomôcok za viac ako 225-tisíc eur bez DPH. Uchádzači môžu posielať svoje ponuky do 17. septembra, otvárať ich budú o hodinu neskôr. Kritériom hodnotenia ponúk je najnižšia cena. Nové učebne sa týkajú troch vrakunských základných škôl, a to Základnej školy na Rajčianskej 3, na Žitavskej 1 a na Železničnej 14.

Obsahom projektu bude zabezpečenie vyhovujúcich priestorových podmienok pre odborné učebne, obnova didaktických prostriedkov a zabezpečenie učebných pomôcok, demonštračných súprav a súprav pre žiakov, ktoré budú nápomocné na realizáciu praktických aktivít jednotlivcov prípadne skupín,“ napísali v súťažných podkladoch.

Inovatívne učebne s moderným zariadením

V základnej škole Rajčianska 3 zariadia fyzikálnu učebňu s kapacitou 18 žiakov. V učebni bude interaktívna tabuľa, nakúpia tiež didaktické pomôcky z mechaniky, termodynamiky, optiky, elektriny a magnetizmu, snímacie senzory a k tomu potrebnú počítačovú techniku.

V rámci stavebných prác chcú v učebni spraviť elektroinštalačné, vodoinštalačné a maliarske práce, takisto chcú dobudovať sadrokartónovú odhlučnenú priečku a pôvodnú PVC podlahu vymenia za kaučukovú. V tejto základnej škole zariadia aj biologicko-chemickú učebňu, kde okrem iných dokúpia preparáty hmyzov, živočíchov rastlín či častí ľudského tela. Pribudnúť má aj polytechnická učebňa, IKT učebňa pre 16 žiakov a jazyková učebňa taktiež pre 16 žiakov.

Rovnakých päť odborných učební pribudne aj na základnej škole na Žitavskej 1. V základnej škole na Železničnej 14 zariadia fyzikálnu učebňu s ôsmimi stolmi pre 16 žiakov a polytechnickú učebňu, ktorá bude obsahovať pracoviská napríklad na obrábanie dreva alebo kovu. Zariadiť chcú aj IKT učebňu pre 16 žiakov a biologicko-chemickú učebňu s preparátmi hmyzu a zvierat v akryláte či s 3D modelmi častí ľudského tela. Dokúpiť do tejto učebne chcú aj resustitačnú figurínu na CPR, mikroskopy a postery.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X