V uliciach bratislavského Starého Mesta pribudnú kamery, pozrite, kde všade

Kamera
Foto: ilustračné, GettyImages

Kamery budú napríklad na rohu Panskej ulice a Rybného námestia či na Zichyho paláci.

V uliciach bratislavského Starého Mesta pribudnú kamery. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková s tým, že po novom budú kamery na rohu Panskej ulice a Rybného námestia, na Zichyho paláci, na Rudnayovom námestí a na Kapitulskej ulici.

Podľa Gubkovej chce peniaze na nákup monitorovacieho systému získať mestská časť zo zdrojov alokovaných Radou vlády SR pre prevenciu kriminality ako aj z vlastných zdrojov. Kamery nakúpi prostredníctvom verejného obstarávania.

Gubková ďalej v tlačovej správe píše, že projekt umiestnenia kamerového systému rieši problematiku súvisiacu s prevenciou kriminality a inej protispoločenskej činnosti. Projektom sa umožní napríklad objasňovanie kriminality páchanej na verejných priestranstvách, ďalej operatívne vyrozumenie príslušných orgánov ako aj včasné zásahy a pomoc občanom a návštevníkom mestskej časti na miestach výskytu mimoriadnych udalostí, ako sú napríklad dopravné nehody, požiare, masové pochody a podobne, či zabezpečenie zlepšenia ochrany života, zdravia a majetku obyvateľov ako i návštevníkov mesta, ochranu majetku mestskej časti, inštitúcií, organizácií a podnikateľských subjektov sídliacich a pôsobiacich v centre hlavného mesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk