V uliciach Bratislavy budú v lete premávať historické linky

Noc múzeí a galérií, historická električka
Foto: ilustračné, SITA

Na linkách sa vystriedajú električky, autobusy a trolejbusy takmer všetkých generácií 20. storočia.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vypraví počas letnej sezóny do ulíc hlavného mesta historické linky. Ako informuje hovorca DPB Martin Chlebovec, od soboty 2. júla sa budú môcť obyvatelia previezť historickými vozidlami okružnou trasou v širšom centre mesta.

Na linkách sa vystriedajú električky, autobusy a trolejbusy takmer všetkých generácií 20. storočia,“ uviedol. V prevádzke budú každý víkend a sviatok od 10.00 do 17.00 hod., pričom spoje budú premávať v hodinových intervaloch okolo najznámejších dominánt.

Z električiek sa na linke objaví napríklad najstaršie, viac ako 100-ročné vozidlo GANZ, ale aj pre Bratislavu typická oblá TATRA T3 v pôvodnom stave, ktorá je svetovým Guinnessovym rekordérom v počte vyrobených kusov.

Cestujúci si zaspomínajú na 70. roky v legendárnych Československých autobusoch aj trolejbusoch, no v uliciach sa objavia aj o generácie novšie vozidlá, ktoré pripomenú cestovanie v 90. rokoch,“ priblížil Chlebovec. Počas sezóny budú linky obmieňať tak, aby sa každý víkend či sviatok v uliciach striedali.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk