V uliciach Starého Mesta protestujú študenti Univerzity Komenského, nesúhlasia s reformou vysokých škôl

poslucháči, študenti
Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

V súčasnosti je návrh vysokoškolského zákona v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Ak budete dnes prechádzať centrom mesta, možno stretnete dav protestujúcich mladých ľudí. Pôjde pravdepodobne o poslucháčov Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Protestovať začali o 14.00 hod. na Šafárikovom námestí. Trasa protestu povedie cez Štúrovu, Laurinskú, Panskú, Ventúrsku a Michalskú ulicu, nasledovať bude Hurbanovo námeste, Suché mýto, Hodžovo námestie, Palisády. Poslucháči skončia pri hradnej bráne na Zámockej ulici.

Štátna tajomníčka ministerstva školstva Svetlana Síthová podotkla, že zákon je v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Rezort je vďačný za každú konštruktívnu kritiku. Zákon je momentálne možné pripomienkovať.

V stredu 10. novembra sa v Aule Aurela Stodolu na Strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity konalo v súvislosti s novelou zasadnutie akademickej obce STU.

Proti novele sa plánuje aj ďalší protest a to v utorok 16. novembra o 13.00 hod. Podporia ho univerzity, predstavitelia vysokoškolských organizácií či Klub dekanov fakúlt vysokých škôl SR.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk