V Univerzitnej nemocnici Bratislava je zaočkovaných takmer 70 percent zdravotníkov

Nemocnica ruzinov.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Predpokladajú, že počet zaočkovaných ešte stúpne, mnohí sú totiž v lehote po prekonaní ochorenia.

V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) je zaočkovaných druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 takmer 70 percent zdravotníkov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa nemocnice Eva Kliská.

Údaje o zaočkovaných zdravotníkoch v UNB sú k 30. júnu a predpokladáme, že počet zdravotníkov, ktorí budú očkovaní ešte stúpne, vzhľadom k tomu, že mnohí z nich sú ešte v lehote 180 dní od prekonania ochorenia,“ uviedla Kliská.

Zdravotníci v UNB vnímajú očkovanie ako potrebné a vyjadrili k nemu pozitívny postoj. „Očkovanie proti COVID-19 považujú za dôležité nielen pre ochranu vlastného zdravia, ale aj pre ochranu zdravie ľudí v ich okolí,“ povedala primárka Oddelenia nemocničnej hygieny a epidemiológie UNB Elena Lazarová.

Je dôležité, aby sme nemysleli len na seba a spoločne prispeli k zvládnutiu a upokojeniu situácie. Očkovanie je cesta a riešenie, ktoré nás prinavráti k normálnemu fungovaniu,“ dodala Viera Szijartová, sestra z pľúcneho oddelenia v Nemocnici Ružinov, ktorá pracovala na COVID Jednotke intenzívnej starostlivosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk