V Univerzitnej Nemocnici sv. Michala pribudlo špecializované centrum, slúžiť má najmä hasičom, policajtom a vojakom

Sprava: Minister vnútra SR Roman Mikulec, generálny riaditeľ Nemocnice Sv. Michala Branislav Delej, minister obrany SR Jaroslav Naï a minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (druhý zľava) počas slávnostného otvorenia Centra špecializovanej zdravotnej starostlivosti Univerzitnej nemocnice - Nemocnice svätého Michala v Bratislave
Foto: SITA/Branislav Bibel

Centrum bude slúžiť najmä hasičom, policajtom a vojakom.

Univerzitná Nemocnica svätého Michala v Bratislave má nové špecializované centrum zdravotnej starostlivosti. Slúžiť bude najmä hasičom, policajtom a vojakom.

Otvorené však bude aj ostatným pacientom nemocnice. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) spolu s riaditeľom nemocnice Branislavom Delejom centrum slávnostne otvorili.

Šéf rezortu vnútra zdôraznil, že kapacity zdravotnej starostlivosti Nemocnice svätého Michala sa tak rozšíria pre policajtov a príslušníkov Ozbrojených síl.

Chceme umožniť, aby tieto zložky mali lepší prístup k zdravotnej starostlivosti,“ doplnil Mikulec. Jaroslav Naď informoval, že s nemocnicou diskutuje aj o plánovanej väčšej investícii, ktorá by umožnila rozšíriť jej kapacity aj mimo Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk