V uplynulom roku zarobilo mesto na rezidentskom parkovaní PAAS 2,5 milióna eur

Parkovanie parkovacia politika paas kontrola mestská polícia
Foto: Mestská polícia Bratislava

Príjmy z parkovania podľa hovorkyne investovali do nákladov súvisiacich s prevádzkou systému PAAS.

Minuloročné výnosy Bratislavy z rezidentského parkovania PAAS predstavujú 2,5 milióna eur. Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa mesta Dagmar Schmucková, ide o príjmy mesta bez pokút, pričom ďalších 800-tisíc eur predstavovali príjmy pre mestské časti. „Pomerom 50 percent sa delia rezidentské a abonentské karty medzi mesto a mestské časti, bonusové karty ostávajú celé mestu,“ vysvetlila Schmucková.

Príjmy z PAAS podľa Schmuckovej investovali do nákladov súvisiacich s prevádzkou systému, ako zavádzanie zón a ich kontrola, registrácie, zákaznícka podpora či prevádzka IT systémov.

Pri zavádzaní nového projektu, kde je potrebné vybudovať infraštruktúru (od projektov organizácie dopravy, dopravných prieskumov a analýz, dopravné značenia, opravy ciest a parkovacích miest, po PAAS tabule a parkomaty) sú, pochopiteľne, náklady v prvých rokoch vyššie ako výnosy,“ uviedla.

Získané príjmy budú po spustení väčšieho počtu regulovaných zón príjmom do Fondu mobility. „Už teraz však investujeme do zlepšovania ulíc, kde spúšťame PAAS, napríklad Krížna ulica, Vajnorská ulica, pri Tehelnom poli a podobne,“ doplnila hovorkyňa mesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk