Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestska policia pentagon bratislava.sk_.jpg
ilustračné: bratislava.sk
27. júna 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

V uplynulom týždni zasahovali hliadky bratislavskej polície pri viac než 1300 udalostiach, aj toto sa dialo

Mestská polícia v Bratislave zasahovala v 25. týždni kalendárneho roka 2018 pri viac ako 1300 udalostiach, vyplýva to oznamu, ktorý zverejnila na svojej webovej stránke. 

Ako uvádzajú príslušníci bratislavskej mestskej polície, v uplynulom týždni preverovala polícia v Bratislave až 1394 udalostí. Medzi nimi sa však objavili aj také, ktoré sa po preverení ukázali priamo na mieste ako neopodstatnené, takýchto bolo konkrétne 313 udalostí.

Podľa informácií polície k opodstatneným zisteným a riešeným udalostiam patrili napríklad priestupky proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 910, a preto tvorili najväčšiu časť z oznámení.  V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. V troch prípadoch hliadky mestskej polície zistili podozrenie zo spáchania trestného činu,“ spresňuje Mestská polícia v Bratislave.

V deviatich prípadoch sa priestupky týkali porušenia pravidiel v oblasti verejného poriadku a dva priestupky sa odohrali v oblasti životného prostredia. Ako informuje mestská polícia, zákon porušovali aj majitelia psov. „Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti, tieto porušili v štyroch prípadoch,“ píše polícia na svojej webovej stránke.

Štyridsiatim ľuďom bola ľahostajná čistota a poriadok na verejných priestranstvách. „Počas týždňa mestskí policajti na príslušné úrady nahlásili desať nových nelegálnych skládok a tri staré vozidlá. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušilo šesť predávajúcich a dva priestupky sa týkali nepovoleného exteriérového sedenia,“ uvádza polícia.

Porušoval sa aj zákaz pitia, respektíve konzumácie, alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, ktorý porušilo v uplynulom týždni desať ľudí a fajčiari zas porušili niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Stalo sa tak v jedenástich prípadoch. „Štyri prípady súviseli s obťažovaním okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov,“ dodala polícia.

„Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že najviac priestupkov – 28 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Žižkovej ulici. Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 495 krát a 110 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby,“ uzatvárajú vo svojom hlásení príslušníci Mestskej polície v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X