V Záhorskej Bystrici má vyrásť obytný súbor za približne 25 miliónov eur

Oresianky zahorska bystrica.jpg

Predpokladaný termín začatia výstavby je rok 2023, ukončenie je plánované v roku 2026.

V Záhorskej Bystrici plánujú vybudovať obytný súbor Orešianky 2.0 za približne 25 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA spoločnosťou FM – Reality.

Účelom zámeru je vybudovanie obytného súboru s plochami občianskej vybavenosti a súvisiacim zázemím so zeleňou a oddychovými plochami s detskými ihriskami v rozvojovej lokalite Záhorská Bystrica – Podkerepušky. Predpokladaný termín začatia výstavby je rok 2023, ukončenie je plánované v roku 2026.

Obytný súbor má byť umiestnený na ploche riešeného územia s rozlohou viac ako 26-tisíc metrov štvorcových. Na tejto ploche bude umiestnený nový obytný súbor s ôsmimi bytovými domami a jedným objektom občianskej vybavenosti s prislúchajúcim zázemím s prvkami dopravnej, technickej infraštruktúry a plochami zelene.

Dotknutý pozemok je v súčasnosti funkčne nevyužívaný a neoplotený. Obytné objekty sú navrhované ako štvorpodlažné s jedným podzemným podlažím. K bytovým domom budú prislúchať predzáhradky a budú prepojené so spoločným parkingom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk