Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zahorska bystrica sportovisko 5.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: zahorskabystrica.sk
12. apríla 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Záhorskej Bystrici pribudne nový športovo-rekreačný areál, môžete ho pripomienkovať

Do pripomienkovania budúcej podoby areálu sa môžu do konca mája zapojiť aj obyvatelia.

V Záhorskej Bystrici pribudne nový športovo-rekreačný areál v lokalite Krče. Informovala o tom Miroslava Ryšková z miestneho úradu.

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava – Záhorská Bystrica schválilo zámer odkúpenia pozemkov vo výmere približne 50 árov vedľa existujúceho futbalového štadióna na výstavbu nového športovo-spoločenského areálu v lokalite Krče,“ uviedla.

Zahorska bystrica sportovisko 5.jpg
Foto: zahorskabystrica.sk

Mestský úrad spúšťa k navrhnutej architektonickej štúdii pripomienkovanie, do ktorého sa môžu zapojiť aj obyvatelia mestskej časti zasielaním podnetov a návrhov do konca mája.

Areál by mal by slúžiť obyvateľom Záhorskej Bystrice, ktorí sa chcú stretávať pri rôznych kultúrnych a spoločenských príležitostiach.

Oddychovo-spoločenské aktivity

Smerom od pôvodného futbalového ihriska by mali byť aktivity viac športového charakteru, pri Zárubovej ulici v zóne Krče by mohli byť umiestnené aktivity športu kombinované s oddychovo-spoločenskými,“ vysvetlila hovorkyňa.

Zahorska bystrica sportovisko 4.jpg
Foto: zahorskabystrica.sk

Mestská časť už vlastní približne 26 árov pozemkov za ihriskom. V marci miestne zastupiteľstvo schválilo zámer kúpy zvyšných zhruba 50 árov,“ doplnil starosta Jozef Krúpa s dodal, že mestská časť začína rokovania o podmienkach kúpy s vlastníkom pozemku a zároveň pripravila štúdiu, ktorú po zapracovaní pripomienok premietne do projektu.

Nový športovo-oddychový areál Krče budeme realizovať postupne, kompletne by mal byť dokončený do roku 2023. Na financovanie tejto výstavby sa budeme uchádzať o dotácie z eurofondov,“ doplnil Krúpa.

Nové a existujúce ihrisko

Ambíciou projektu je nadviazať na pozitívne skúsenosti, ktoré mestská časť získala pri realizácii projektu revitalizácie školského areálu na Hargašovej ulici.

Zahorska bystrica sportovisko 3.jpg
Foto: zahorskabystrica.sk

Nový areál by mal prepojiť existujúce ihrisko a areál tak, aby sa v ňom dali rekreačne realizovať všetky najobľúbenejšie športy od futbalu, basketbalu, plážového volejbalu až po stolný tenis. Súčasťou architektonickej štúdie sú spevnené plochy pre street basketbal, squash, tenis a skate park a dominantou areálu by mal byť viacúčelový amfiteáter,“ skonštatovala Ryšková.

Súčasťou návrhu nového športovo-oddychového areálu sú ihriská a plochy pre rôzne športy, skate park, viacúčelový amfiteáter, ale aj priestory pre hygienu, šatne a sklady, bufet či vyhradená plocha na venčenie psov.

Inteligentné lavičky

V areáli sa uvažuje s využitím inteligentných solárnych lavičiek s vlastným wifi zdrojom, nabíjačkou mobilných telefónov a ohrevom sedenia, svietidlá v areáli by mali byť výlučne solárne, bez potreby napojenia na elektrickú sieť,“ dodala hovorkyňa.

Zahorska bystrica sportovisko 2.jpg
Foto: zahorskabystrica.sk

Obyvatelia Záhorskej Bystrice môžu pripomienkovať návrh architektonickej štúdie do konca mája prostredníctvom e-mailu [email protected]

Relevantné podnety budú zapracované do architektonickej štúdie, ktorá bude podkladom pre vypracovanie projektovej dokumentácie. Nový areál by mal byť kompletne dokončený do roku 2023.

Zahorska bystrica sportovisko 1.jpg
Foto: zahorskabystrica.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X