Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zahorska bystrica rruskomat koronavirus.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Záhorská Bystrica
16. apríla 2020 Zaujímavosti od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

V Záhorskej Bystrici tradične rozdávali kríky, netradične k nim pribalili aj ochranné rúška

Koronavírus ochromil svet, obmedzil dopravu a pozatváral obchody. Život sa však v Záhorskej Bystrici nezastavil.

Záhorská Bystrica každoročne rozdáva obyvateľom stromček alebo krík a ani tento rok nebol výnimkou. Napriek zúriacej pandémií dostali domácnosti v Záhorskej Bystrici liesku obyčajnú a k tomu tento rok dostali aj jedno rúško.

Mestská časť už predtým rozdala ochranné rúška obyvateľom nad 60 rokov, pri roznášaní asistovali aj učiteľky materskej školy. Obyvatelia majú k dispozícií aj rúškomat, na Námestí Rodiny, kde si môžu okrem rúšok zakúpiť aj dezinfekčné gély.

Zb2.jpg
Foto: Záhorská Bystrica

Dezinfekcia prebehla v Záhorskej Bystrici aj na úrade a v pláne sú aj verejné priestranstvá, najmä autobusové zastávky. Tie sú v pláne v najbližších dňoch a to za pomoci členov Dobrovoľného hasičského zboru.

Seniori žijúci v mestskej časti sa môžu tiež obrátiť so žiadosťou o pomoc na linkách 02/65956210, 0903414157 alebo 0903720280. Prostredníctvom telefónu si môžu objednať dovoz jedla, nákupu alebo liekov.

Zb.jpg
Foto: Záhorská Bystrica

Obyvatelia mestskej časti majú stále k dispozícií podateľňu a miesto prvého kontaktu vo vstupnom priestore miestneho úradu. V priestoroch miestneho úradu je k dispozícií aj stojan s dezinfekciou na ruky. Stále taktiež funguje aj zberný dvor.

Pokračujeme však aj v plánovaných aktivitách, v školskom areáli budujeme dve ihriská, sobášime a mali sme aj mimoriadne miestne zastupiteľstvo, kde sme z rezervného fondu presunuli 30-tisíc eur na služby civilnej ochrany,“ dodáva starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa.

Zb1.jpg
Foto: Záhorská Bystrica

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X