V základnej škole v Rači pribudol výťah, vďaka ktorému sa stala takmer celkom bezbariérovou

Bezbarierova skola vytah raca.jpg
Zdroj: www.raca.sk

Základná škola v Rači je už upravená tak, aby nevytvárala žiadne bariéry pre vozíčkarov.

Do prevádzky bol v Základnej škole na Tbiliskej ulici uvedený nový výťah určený pre žiakov aj pedagógov s pohybovým obmedzením. Výťah je špeciálne upravený tak, aby ho mohli využívať len žiaci a zamestnanci, ktorí majú čipovú kartu. Výťah zastavuje na každom medziposchodí a začína v suteréne. Škola sa vybudovaním výťahu stala takmer bezbariérovou.

Základnú školu navštevuje aj žiak so zdravotným znevýhodnením, ktorému hrozilo, že pre bariérovosť bude musieť prestúpiť na inú školu. Nový výťah mu pomôže k väčšej samostatnosti v pohybe po škole, keďže mu v pohybe po schodoch doteraz pomáhala mama. Výťah je určený pre všetkých žiakov so zdravotným znevýhodnením, pre ktorých sú schody neprekonateľnou prekážkou vo vzdelávaní.

Fyzické bariéry nesmú brániť vzdelaniu a debarierizácia verejných priestorov a budov v Rači je našou prioritou,” podotkol starosta Rače Michal Drotován. Celkový rozpočet na stavebné práce, technológiu výťahu a jeho vybudovanie bol 130-tisíc eur hradených z rozpočtu mestskej časti Rača. Veľkú zásluhu na jeho vybudovaní má aj Mathiasova mama Erika Molnárová, ktorá svojou vytrvalosťou presvedčila kompetentných k začatiu tohto projektu. Podľa jej slov je teraz škola pripravená prijať akékoľvek dieťa, učiteľa či rodiča, ktorý si napríklad zlomí nohu alebo z iného dôvodu, aj keď je len dočasne obmedzený v mobilite.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk