V zariadeniach sociálnych služieb Bratislavského kraja pribudnú športoviská za 17-tisíc eur

seniori cvicenie sport
Foto: ilustračné, gettyimages

Bratislavská župa vybuduje v šiestich zariadeniach bezbariérové ihriská, malé športoviská a mini telocvične.

V zariadeniach sociálnych služieb (ZSS) Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) pribudnú športoviská za 17-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Bratislavská župa vybuduje v šiestich ZSS nové bezbariérové ihriská, malé športoviská a mini telocvične. Financované budú z peňazí pripravených na tento rok pre rôzne športové aktivity a podujatia, ktoré sa však z dôvodu pandemickej situácie nemohli realizovať,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že celkové náklady na realizáciu sa pohybujú na úrovni 17-tisíc eur.

Športoviská a ihriská sa budú nachádzať priamo v areáloch ZSS, otvárať sa začnú postupne. „Pre seniorov v Domove sociálnych služieb a zariadení pre seniorov Rača je už pripravená mini telocvičňa. Ostatné exteriérové ihriská a športoviská budú môcť klienti využívať s príchodom jari,“ vysvetlila hovorkyňa.

Aj klientom ZSS sa v priebehu pár dní zmenil život a majú obmedzené aktivity. S príchodom teplejšieho počasia ich budú čakať nové petangové ihriská, bezbariérové inkluzívne ihriská šité na mieru klientom s poruchou autistického spektra, komunitné športoviská či zmodernizovaná mini telocvičňa pre seniorov,“ doplnil predseda BSK Juraj Droba.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk