Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Domov socialnych sluzieb a zariadenie pre seniorov raca maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk
7. marca 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V zariadeniach sociálnych služieb v kraji zakázali návštevy

Dôvodom je aktuálna akútna situácia na území Bratislavského kraja a z toho vyplývajúca ochrana zdravia klientov, ako aj personálu.

Na žiadosť regionálneho hygienika odporučil Bratislavský samosprávny kraj zariadeniam sociálnych služieb zákaz styku klientov s verejnosťou s účinnosťou oddnes 6. marca. Zákaz platí až do odvolania.

O odporúčaní sme bezodkladne informovali všetkých poskytovateľov sociálnych služieb zapísaných do registra sociálnych služieb, teda nielen tých poskytovateľov, ktorí majú zariadenia, ale aj takým, ktorí poskytujú iné druhy sociálnych služieb,“ spresnil bratislavský župan Juraj Droba.

Individuálne návštevy jednotlivých klientov, ktorí nejavia známky ochorenia a sú vybavené rúškom, v odôvodnených výnimočných prípadoch manažuje ošetrujúci lekár, zdravotná sestra či vedúci pracovník zariadenia, prípadne ním poverená osoba.

Bratislavský samosprávny kraj odporučil už minulý týždeň riaditeľom župných domovov sociálnych služieb viaceré bezpečnostné preventívne opatrenia, ktoré by mali znížiť riziko prenosu koronavírusu v zariadeniach patriacich pod župu. Apeloval na zvýšení hygienických opatrení, častejšie dezinfikovanie priestorov, v zariadeniach tiež pribudli nástenné dezinfekčné prostriedky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X