V ZOO končí karanténa pre vtáčiu chrípku, čoskoro sa opäť otvoria jej brány

Kozicky na prechadzke_zoo bratislava__resampled.jpg

Zatvorená bola pre úhyn husi podunajskej, u ktorej sa potvrdila vtáčia chrípka. U ďalších zvierat sa toto ochorenie neprejavilo.

Zoologická záhrada Bratislava (ZOO) po tridsiatich dňoch karantény čoskoro opäť otvorí svoje brány pre návštevníkov. Zatvorená bola od 27. januára pre úhyn husi podunajskej, u ktorej sa potvrdila vtáčia chrípka. Informovala o tom Diana Dúhová z odboru marketingu a vzdelávania bratislavskej ZOO s tým, že presný termín otvorenia oznámi zoologická záhrada neskôr.

Veľmi sa tešíme, že v našej ZOO čoskoro opäť privítame návštevníkov. Hoci sme museli ísť do karantény, doteraz sa u žiadneho ďalšieho jedinca vtáčia chrípka neprejavila, a veríme, že tento stav pretrvá,“ povedala riaditeľka ZOO Bratislava Júlia Hanuliaková.

Inšpektori z Regionálnej veterinárnej a potravinárskej správy (RVPS) podľa nej potvrdili, že ZOO môže byť opäť otvorená, naďalej však bude musieť dodržiavať nariadenia a odporúčania veterinárov.

ZOO Bratislava bude návštevníkom k dispozícii každý deň, v zimnej sezóne sú pokladne otvorené od 9.15 do 15.15, areál sa zatvára o 16.15 hod. O tom, že jar je už za dverami, svedčí podľa Hanuliakovej aj to, že v ZOO pribudli novonarodené surikaty. Informácie o komentovaných kŕmeniach, pripravovaných podujatiach a presnom termíne otvorenia zverejní ZOO na svojom webe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk