V zrekonštruovanej Jurkovičovej teplárni v Bratislave pribudnú flexibilné kancelárie

Jurkovicova teplaren kancelarie pamiatka sky park.jpg
Reprofoto: www.youtube.com

Národná kultúrna pamiatka, ktorá prešla rekonštrukciou, je momentálne v poslednej fáze kolaudácie.

V zrekonštruovanej Jurkovičovej teplárni v Bratislave pribudnú od augusta flexibilné kancelárie.

Národná kultúrna pamiatka, ktorú spoločnosť Penta Real Estate zrekonštruovala v rámci projektu Sky Park by Zaha Hadid je momentálne v poslednej fáze kolaudácie. Po dokončení sa v teplárni bude okrem flexibilných kancelárií nachádzať aj multifunkčná sála, kaviareň, galéria moderného umenia či reštaurácia,“ informoval developer v tlačovej správe.

Multifunkčnej sály aj parkovanie

Jurkovičova Tepláreň bude mať 3 900 metrov štvorcových flexibilných plôch, s celkovou kapacitou približne 450 miest.

Rozsah služieb bude pozostávať z nonstop prístupu do objektu, zariadenia pracovného miesta, služby recepcie a správy objektu, upratovacích služieb, internetového pripojenia, IT podpory, zasadacích a projektových miestností, oddychových zón, zelenej strešnej terasy, multifunkčnej sály pre školenia a eventy a parkovacích miest pre bicykle, kolobežky a automobily.

Rekonštrukcia historickej pamiatky

Komplexná rekonštrukcia historickej pamiatky Jurkovičovej teplárne si vyžiadala investíciu takmer 12 miliónov eur. Architektonické riešenie využíva voľný vnútorný priestor v hale kotolne a v turbínovej hale pre vstavbu nových konštrukcií a vytvorili sa tak nové plochy a podlažia.

K rekonštrukcii Jurkovičovej teplárne pristupovala spoločnosť Penta Real Estate s maximálnym ohľadom na jej historickú hodnotu, industriálny charakter a verejné využitie. Tepláreň bude otvorená a prístupná aj pre širokú verejnosť,“ konštatuje stavebník.

Obrovský mestský park

V rámci projektu Sky Park by Zaha Hadid vznikol aj mestský park s rozlohou viac ako 30-tisíc metrov štvorcových, ktorý je už prístupný verejnosti.

Developer celkovo investuje do projektu viac ako 420 miliónov eur. Penta Real Estate je jedna z platforiem stredoeurópskej investičnej skupiny Penta, ktorá bola založená v roku 1994.

Realitná divízia Penty má v súčasnosti 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku, pričom sa zameriava najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. V roku 2019 dosiahla hodnota aktív Penta Real Estate takmer 1,27 miliardy eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk