Vajnorský detský duatlon sa koná už túto sobotu

deti, bicykel, súťaž
freedigitalphotos.net

Športové podujatie je zamerané na beh a na jazdu na bicykli. Súťažiť môžu všetky deti od 5 do 18 rokov. Celé sa to odštartuje v sobotu o 9.30 hod. na detskom ihrisku na Koniarkovej ulici.

Keďže ide o podujatie predovšetkým pre deti, všetci zúčastnení dostanú sladkú odmenu. Ak sa ale chcú zúčastniť naozaj, nemali by zabudnúť na prilbu, je totiž povinná.

Prihlášky môžu všetci posielať mailom na stancel@vajnory.sk vopred, alebo na mieste, najneskôr 30 min. pred štartom svojej kategórie. Prihlasovanie je neobmedzené.

Súťažiaci budú rozdelení do siedmich kategórií: chlapci a dievčatá do 9 rokov, chlapci od 10 do 12 rokov, dievčatá od 10 do 12 rokov, chlapci od 13 do 15 rokov, dievčatá od 13 do 15 rokov, chlapci od 16 do 18 rokov a dievčatá od 16 do 18 rokov. Čím staršia kategória, tým bude trasa dlhšia.

Po trati sa musí pretekár držať v smere jazdy vozovky, je prísny zákaz jazdiť v protismere. Výber bicykla je ľubovoľný, bez prilby však nebude súťažiaci pustený na štart.

Keďže ide o vajnorskú akciu, neplatí sa nič, všetci súťažiaci sú hosťami. Vyhodnotenie bude v priestoroch cieľa, 20 minút po ukončení poslednej disciplíny.

Aby sa nikto nestratil, trať bude označená žltými šípkami. Tá vedie po cestách MČ Vajnory od Parku pod lipami, ul. na doline. Všetky križovatky a otočky budú zabezpečené usporiadateľskou službou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk