Vajnory budú mať nové cyklotrasy za viac ako 200-tisíc eur, hľadajú stavebníka

Cyklotrasa bicyklovanie pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Predmetom zákazky je prepojenie hlavnej cyklistickej trasy na ulici Pri mlyne.

Vo Vajnoroch vybudujú prepojenie cyklotrás za viac ako 200-tisíc eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), v ktorom mestská časť hľadá dodávateľa stavebných prác.

Predmetom zákazky je návrh kontinuálneho prepojenia hlavnej cyklistickej trasy v úseku Buzalkova – železničné priecestie na ulici Pri mlyne v mestskej časti Vajnory. Trasa vychádza z koncepcie vedenia hlavných cyklistických trás,“ uvádza sa v oznámení ÚVO.

Predpokladaná hodnota zákazky je 204 130 eur bez DPH a termín na predkladanie ponúk je do 31. mája. Zákazka bude financovaná s podporou hlavného mesta.

Starosta Vajnôr Michal Vlček nedávno informoval aj o zámere cyklistického prepojenia so susednou mestskou časťou Rača.

Absolvoval som stretnutie so starostom Rače Michalom Drotovánom, kde sme hovorili o pripravovanom zámere vybudovania novej cyklotrasy, ktorá by prepájala Raču a Vajnory. Našli sme spoločnú zhodu jej trasovania a ako na nej budeme spolupracovať,“ uviedol Vlček na sociálnej sieti.

Ako dodal, starostovia predbežne počítajú s tým, že nová cyklotrasa by mala viesť popri račianskom potoku, cez lokalitu Rybničná a napojiť by sa mala na existujúcu cyklotrasu Jurava.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom