Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hala_vajnory.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
vajnory.sk/hantabal architekti
10. novembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Vajnory vystavujú projekty Športovej haly, takto by mohla vyzerať

Mestská časť Vajnory v máji vyhlásila anonymnú urbanisticko-architektonickú súťaž Športová hala Bratislava – Vajnory. Prihlásené súťažné návrhy bude vystavovať v DK Vajnory do 29. novembra.

Halu chce mestská časť postaviť v športovom areáli Alviano na Rybničnej ulici, súťažou chceli Vajnory získať štúdiu na vypracovanie projektovej dokumentácie, aby si mohli urobiť predstavu o možnosti výstavby haly a o nákladoch. Termíny a náklady neurčili, isté je len to, že halu by v budúcnosti chceli postaviť.

Do súťaže bolo podaných 12 návrhov, víťazným sa stal ten od architektonického štúdia hantabal architekti. Na druhom mieste sa umiestnil architektonický ateliér AK Jančina a tretie miesto získali Juraj Furdík s Ágnes Gyarmati.

„Hlavnou prednosťou návrhu je vhodne zvolená celková filozofia riešenia športovej haly a celého areálu, ktorá je doložená veľmi výpovednou schémou. Z nej je jednoznačne vidieť, že autori sa zamerali na merítko športovej haly, ktorú riešili v širšom kontexte urbanistických vzťahov“ píše sa na webstránke Vajnôr ohľadom víťazného návrhu. Hantabal architekti prispôsobili objem haly okolitej zástavbe rodinných domov. Halu „zasadili“ do zeme, jej celková výška je preto len šesť metrov.

Umiestnením haly rešpektovali architekti jestvujúcu zeleň na pozemku, doplnili ju aj o ďalšie stromy. Návrh počíta so zbúraním budovy správy a reštaurácie a s pričlenením novej výstavby  k hale. Parkovať by sa malo v hromadnej garáži do polovice zapustenej pod ľadovou plochou hokejového a volejbalového ihriska. Investičné náklady odhaduje štúdio hantabal architekti na viac ako 3,59 milióna eur.

Hala.jpg
vajnory.sk/hantabal architekti

Hala by mala byť presklená a orientovaná na severovýchod, čím by zostala chránená pred priamym slnkom. Porota ocenila to, že sa to určite odzrkadlí aj v ekonomike jej prevádzky. Presklenie zároveň vytvára kontakt s námestím a umožňuje ľuďom tam zhromaždeným sledovať dianie v hale.

Podľa poroty tento návrh predstavil najkultivovanejšie spracovanie súťažnej témy v oblasti urbanistickej a celkového zasadenia návrhu do kontextu obce, ako aj nesporne v kvalite architektonického riešenia a dizajnu.

Športová hala by mala byť určená na futbal, basketbal, bedminton, hádzanú a volejbal. Nachádzať by sa v nej malo aj desať šatní pre 140 ľudí a tribúna pre 500 divákov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X